رییس دانشگاه فردوسی مشهد حمله تروریستی به دانشگاه کابل را محکوم کرد

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه فردوسی مشهد در نامه‌ای به رییس دانشگاه کابل جان باختن شماری از دانشگاهیان این دانشگاه را محکوم کرد.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه فردوسی مشهد دکتر محمد کافی در نامه خود خطاب به دکتر محمد عثمان بابری نوشت: به نمایندگی از خانواده دانشگاه فردوسی مشهد، مراتب تألم و همدردی خود را به جناب عالی، دانشگاهیان و ملّت بزرگ افغانستان و خانواده داغدیده اساتید و دانشجویان درگذشته تقدیم می دارم.

وی در این نامه آورده است: کهن بوم خراسان، زبان، آیین و فرهنگ مشترک دو سرزمین افغانستان و ایران را در تاریخ خود جای داده است و خانوادۀ دانشگاه فردوسی مشهد که در کنار خود، دانشجویان ساعی و مستعد بسیاری از کشور دوست و برادر، افغانستان دارد دو چندان از این واقعه تلخ برخاسته از تعصب و نادانی اندوهگین شده و خود را در این غم بزرگ با جنابعالی، دانشگاهیان و ملّت افغانستان شریک می‌داند.

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در ادامه این نامه نوشته است: بدون شک بذر خردورزی و دانایی که امروز توسط جوانان، اساتید و دانشجویان سرزمین بزرگ افغانستان کاشته شده است، درخت آگاهی و پیشرفت و چیرگی بر تعصب و نادانی را در آینده‌ای کوتاه برای مردمان افغانستان به ثمر می‌نشاند.

روز دوشنبه این هفته سه مهاجم مسلح با ورود به دانشگاه کابل پس از انفجار بمبی، شماری از دانشجویان این دانشگاه را به رگبار بستند که در پی این حادثه مسلحانه تروریستی ۲۲ تن از دانشجویان کشته و افزون بر ۴۰ نفر نیز زخمی شدند.

شبه نظامیان طالبان دست داشتن در این حمله را رد کرده اند اما مقامات دولتی و کارشناسان امور سیاسی و نظامی، گروه طالبان را مسوول این حمله معرفی کرده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها