دعوت رییس بهزیستی از نیکوکاران برای تهیه اقلام تحصیلی کودکان محروم

تهران - ایرنا - رییس سازمان بهزیستی ضمن دعوت از نیکوکاران برای تهیه اقلام تحصیلی کودکان محروم گفت: در پویش «پازل همدلی» ۴۰۰ هزار قطعه پازل به ارزش ۱۰ هزار تومان توسط خیران و نیکوکار فروش رفته و فقط ۲۰۰ هزار قطعه برای خریداری و مشارکت در تهیه اقلام تحصیلی کودکان مناطق محروم باقی مانده است.

به گزارش ایرنا، وحید قبادی دانا روز چهارشنبه در بازدید از سرای حافظ جمعیت طلوع بی نشان ها و در مراسم افتتاح پویش «پازل همدلی» در این مجموعه که با مشارکت جمعی از خیریه ها، انجمن طلوع بی نشان ها و انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار کشور برای تهیه کوله پشتی و اقلام تحصیلی دانش آموزان محروم و ارسال آن به نقاط صفر مرزی کشور انجام شد، گفت: به دنبال فرمایشات مقام معظم رهبری و انجام موازات و احسان برای مردم عزیز، پویش ایران همدل در سطح کشور شکل گرفت. 
وی ادامه داد: در کنار این پویش، فعالیت پازل همدلی نیز شروع شد. طبق این پویش قرار است ۶۰۰ هزار قطعه و هر قطعه پازل به مبلغ ۱۰ هزار تومان توسط خیرین و نیکوکاران برای مشارکت در تهیه اقلام تحصیلی دانش آموزان مناطق محروم و تحت پوشش بهزیستی خریداری شود.
رییس بهزیستی تاکید کرد: این قطعات در سامانه و سایتی جهت مشارکت مردم به فروش می رسد و در پایان ۶ میلیارد کمک مردمی برای ۶۰ هزار کودکی که نیاز به نوشت افزار دارند و تحت پوشش بهزیستی هستند، جمع آوری خواهد شد. 
قبادی دانا با بیان اینکه بر روی این قطعات تصویر مفاخر هر استان نقش بسته، افزود: از طرفی این بزرگترین پازل خواهد بود و در گینس به ثبت می رسد. 
وی بیان کرد: اکنون از طریق سامانه ای که برای این کار در نظر گرفته شده، طی ۱۶ روز از اعلام این برنامه، ۴۰۰ هزار قطعه توسط مردم خیر و نیکوکار فروش رفته و فقط ۲۰۰ هزار قطعه برای خریداری باقی مانده است. 
رییس بهزیستی کشور تاکید کرد: این اقدام خلاقانه با مشارکت های مردمی، سازمان بهزیستی، پیک تحریر و خیریه نیک گامان جمشید، جمعیت طلوع بی نشان ها و انجمن تولیدکنندگان نوشت افزار کشور صورت گرفته و محل انجام این فعالیت سرای حافظ جمعیت طلوع بی نشان هاست که در اینجا افراد بهبودیافته از اعتیاد تولید کیف های دانش آموزان مناطق محروم را انجام می دهند و این پویش به اشتغال این افراد نیز کمک بسیاری کرده است. 
وی ادامه داد: اکنون پنج هزار کیف مدرسه به همراه اقلام نوشت افزار تولید کارخانجات داخل تهیه شده و در این کار خیر بزرگ ۱۲ هزار نفر نیکوکار شرکت داشته اند که نام این عزیزان قرار است در پازل همدلی منعکس داده شود. 
رییس سازمان بهزیستی تصریح کرد: قیمت کیف ها تقریبا ۱۰۰ هزار تومان برای هر نفر برآورد شده که قیمت واقعی ۱۷۰ هزار تومان است.
قبادی دانا با دعوت از مردم برای شرکت در این پویش اضافه کرد: از خانواده های عزیز درخواست می کنم که به سایت این پویش مراجعه و با خرید هر قطعه پازل در این امر خیر شرکت کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =