مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی نماز و مدافعان سلامت تمدید شد

جیرفت - ایرنا - معاون استانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از تمدید زمان ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره ملی، فرهنگی و هنری نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت تا ۳۰ آبان‌ماه سال جاری خبر داد.

حجت‌الاسلام اصغر شاهرخی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه جشنواره ملی نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت در ۲ بخش ادبی و هنری و در هشت رشته عکس، انیمیشن، نقاشی، کلیپ، شعر، خاطره و دل‌نوشته برگزار می‌شود، گفت: استعانت از صبر و نماز، کرونا و ایثارگری مدافعان سلامت، کرونا ارتباطات اجتماعی و عبور از بحران، کرونا توسل و نیایش و همچنین کرونا توکل و امید به آینده از محورهای این جشنواره ملی است. 

وی تصریح کرد: داوطلبان شرکت در جشنواره ملی، فرهنگی و هنری نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت آثار خود را به آدرس وب سایت WWW.jiroft.nahad.ir و یا از طریق پست الکترونیکی به آدرس niyayeshfestival@gmail.com ارسال کنند.

وی ایده اجرای این جشنواره را فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر "خدمات و صحنه‌های ماندگار مبارزه با کرونا که جهاد بزرگی در کشور رقم زده است را با نوشتار، گفتار، هنر و نمایش ماندگار کرده، روایت کنید." را عنوان کرد و هدف از اجرای این ایده را عمل به ندای رهبر معظم انقلاب دانست.

حجت‌الاسلام شاهرخی اظهار داشت: در روزهایی که همه‌گیری کرونا موجب افسردگی و ترس برخی افراد شده، مقام معظم رهبری به نیایش و ارتباط با خداوند بسیار توصیه و سفارش کردند چرا که نماز و نیایش، هم از بُعد آرامش روح و روان جامعه و هم از بُعد معنوی و تکوینی تاثیرات فراوانی بر فرد و جامعه دارد.

وی تصریح کرد: جشنواره ملی، فرهنگی و هنری "نماز، نیایش، کرونا و مدافعان سلامت" با همکاری دانشگاه علوم پزشکی جیرفت و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برنامه‌ریزی شده است.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، جنوب استان کرمان را مستقل از مرکز استان تحت پوشش دارد.

جنوب کرمان با یک میلیون نفر جمعیت از شهرستان‌های جیرفت، عنبرآباد، کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، فاریاب و رودبار جنوب تشکیل شده است.

اخبار مرتبط