۲.۲ میلیارد ریال برای امور تحصیلی دانش آموزان نیازمند کهگیلویه و  بویراحمد هزینه شد 

 یاسوج- ایرنا- مدیر واحد مشارکت ‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای امور تحصیلی و شهریه دانش آموزان نیازمند زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان هزینه شد. 

داریوش کرمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اقدام در کهگیلویه و بویراحمد در راستای اجرای فرمان رهبر معظم  انقلاب مبنی بر کمک های مؤمنانه انجام شده است. 

وی افزود: بر همین اساس مرحله نخست طرح ملی «ایران همدل» در مدارس غیردولتی و هیأت امنایی کهگیلویه و بویراحمد اجرا شد. 

مدیر واحد مشارکت ‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این طرح ملی با مشارکت کمیته امداد امام خمینی  (ره) و شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی و هیأت امنایی استان انجام شده است. 

کرمی عنوان کرد: هدف از اجرای این طرح ملی در کهگیلویه و بویراحمد دسترسی دانش آموزان نیازمند زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی  (ره) استان به تحصیل رایگان در مدارس غیردولتی و هیأت امنایی بوده است. 

وی ابراز داشت: ۸۵ دانش آموز پسر و دختر نیازمند زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد از شهرستان های بویراحمد،  گچساران، باشت و کهگیلویه در مرحله نخست این طرح ملی زیر پوشش قرار گرفتند. 

تعداد دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد در مقاطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم ۱۶۶ هزار و ۸۹۵ نفر است که ۵۲ درصد آنها پسر، ۴۸ درصد  دختر، ۶۶ درصد ساکن شهرها و ۳۴ درصد نیز ساکن روستاها هستند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =