رییس فدراسیون: ۴۰ میلیارد ریال به احداث مجموعه ورزش‌های رزمی اختصاص یافت

ایلام - ایرنا - رییس فدراسیون انجمن های ورزش‌های رزمی گفت: ۴۰ میلیارد ریال اعتبار برای احداث مجموعه ورزش‌های رزمی از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه به این فدراسیون اختصاص یافته است.

به گزارش ایرنا، یوسف بهتری روز چهارشنبه در مجمع سالیانه انجمن ورزش‌های رزمی استان ایلام اظهار داشت: ورزش‌های رزمی دارای ۱۲۳ رشته و ۴۰۰ هزار ورزشکار سازمان یافته در ۲ بخش زنان و مردان است و در طول سال ۵۰۰ رقابت قهرمانی کشور در این رشته ها برگزار می شود.  

وی افزود: استعدادهای رزمی بسیاری در شهرستان ها وجود دارد اما بدلیل کوچک بودن سطح دسترسی به مرکز قادر به شناسایی آنها نیستیم و آنطور که باید نمی توانیم از این استعدادها بهره مند شویم.

بهتری یادآور شد: تغییر نام فدراسیون به عنوان آرزوی چندین ساله، سازماندهی و یکپارچگی آیکیدو بعد از ۱۵ سال، شروع کار برای تشکیل تیم ملی کیک ‌بوکسینگ با هدف پایان دادن به بلاتکلیفی چند ساله مخاطبان این دست رشته ها، همکاری با فدراسیون پزشکی ورزشی، راه اندازی سایت فدراسیون برای صدور کارت عضویت و بازگشت سبک های اواسپورت و رزم آوران به فدراسیون از جمله برنامه های مهم این فدراسیون است.

وی در خصوص برگزاری مسابقات نیز افزود: با توجه به شرایط کرونا رقابت ها و اردوهای این ورزش در تهران بصورت متمرکز برگزار نمی شود بلکه در استان های کم برخودار انجام می شوند.

رییس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی با بیان اینکه شرایط فدراسیون از نظر مالی محدود است، گفت: هیات ورزش های رزمی در ایلام آنطور که باید مورد حمایت فدراسیون قرار نگرفته است و با توجه به شرایط اقتصادی کشور حمایت مالی باید به شکل دیگری صورت گیرد.

بهتری با اشاره به اینکه ایلام یکی از استان های پرظرفیت و دارای استعداد است، اظهار داشت: با توجه به اینکه ورزش های رزمی درآمد زا هستند ۱۰ درصد این درآمدها برای هیات در نظر گرفته شود.

وی در خصوص کمک مالی به هیات ورزش های رزمی ایلام تصریح کرد: تمام فعالیت های این رشته از جمله شرکت در مسابقات، اردوها و آموزش در صورت در اختیار قرار دادن سالن مناسب برای این استان رایگان می شود.

رییس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی با بیان اینکه یکی از مشکلات استان ها نداشتن سالن مناسب است، گفت: چنانچه اداره ورزش و جوانان ایلام یک قطعه زمین دراختیار ما قرار دهد با کمک فدراسیون احداث می شود.

ایلام نیازمند تجهیزات تخصصی و آموزشی از سوی فدراسیون است

مدیرکل ورزش و جوانان ایلام نیز در این نشست گفت: ورزش های رزمی در ۲ بخش زنان و مردان دارای ظرفیت ویژه ای است اما استان نیازمند تجهیزات تخصصی و آموزشی، اعزام مربیان به کلاس های ارتقا و اعزام مربیان از مرکز به ایلام است تا هزینه های این موارد باید به صفر برسد.

مظفر علی شائی افزود: انتظار داریم هزینه های ورودی لیگ برای ایلام به حداقل برسد و از توانمندی های ما در حوزه تصدی کمیته ها و عضو بودن در فدراسیون استفاده شود.

وی یادآور شد: فعالیت های صرف دولتی جوابگوی نیازها نیست و امیدواریم با نگاه خاص فدراسیون به مناطق محروم و دارای استعداد بیشتر از گذشته باشد و در تامین تجهیزات و منابع کمک های لازم را بعمل آورند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =