بیش از چهار هزار فرصت شغلی برای مددجویان کرمانشاه ایجاد شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کرمانشاه گفت: چهار هزار و ۳۷۷ فرصت شغلی از ابتدای سال‌جاری تاکنون در قالب پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه اشتغال و تعامل با کارفرمایان و موسسات کاریابی برای مددجویان استان ایجاد شد.

روابط عمومی کمیته امداد کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از «رضا طاهری» اعلام کرد: پرداخت وام‌های قرض الحسنه اشتغال بدون سود و بدون نیاز به سپرده گذاری به مددجویان تحت حمایت این نهاد پرداخت می شود.

وی یادآوری کرد: تعهد کمیته امداد کرمانشاه در سال جاری پرداخت ۲۱۷ میلیارد تومان اعتبار به منظور ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از ۶ هزار نفر در استان است.

طاهری خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۰۸ میلیارد تومان از این اعتبار جذب و در هفت ماه گذشته به سه هزار و ۱۸۷ مددجوی کرمانشاهی پرداخت شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: وام‌های اشتغال مددجویی از محل اعتبارات امدادی، بانکی و توسعه روستایی تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این نهاد در کنار پرداخت وام‌های قرض الحسنه با موسسات کاریابی و کارفرمایان به منظور ایجاد فرصت‌های شغلی برای مددجویان تعامل برقرار می‌کند، گفت: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه جذب یک هزار و ۱۹۰ مددجو در استان از طریق کاریابی‌ها فراهم شده است.

طاهری افزود: سقف وام‌های اشتغال این نهاد هم اکنون ۵۰ میلیون تومان با بازپرداخت هفت ساله است.