نمایشگاه شانگهای فرصت مطلوبی برای گسترش بازار چین است

پکن- ایرنا- رییس اتاق بازرگانی ایران و چین با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای اظهار کرد این نمایشگاه فرصت مطلوبی برای گسترش بازار چین است.

به گزارش ایرنا، «مجیدرضا حریری» روز چهارشنبه در گفت و گو با رادیو و تلویزیون مرکزی چین گفت: ایران برای دومین بار در این نمایشگاه شرکت خواهد کرد و برگزاری این نمایشگاه نه تنها فرصت عظیمی در اختیار موسسات جهان از جمله موسسات ایرانی برای گسترش بازار چین قرار داده بلکه در شرایط کنونی مبارزه با اپیدمی کرونا، انگیزه بیشتری برای توسعه اقتصاد جهان خواهد بود.

او با اشاره به اینکه ایران از سال گذشته با اعزام هیات نماینده در نمایشگاه بین المللی واردات چین شرکت کرد، افزود: موسسات ایرانی برای حضور در این دوره نمایشگاه تمایل بسیار دارند و همه موسسات ایرانی که سال گذشته شرکت کرده بودند امسال نیز ثبت نام کرده اند چرا که واقعا فرصت مطلوبی برای گسترش بازار چین از طرف موسسات جهانی از جمله موسسات ایرانی است.

به گفته وی در سال گذشته ۱۵ موسسه ایرانی با تاسیس ۲۰ غرفه در این نمایشگاه شرکت کردند و امیدواریم پس از پایان همه گیری کرونا، بیشتر موسسات ایرانی بتوانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

در سومین نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای، ۲۸ شرکت ایرانی حضور دارند که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۰ درصدی نشان می‌دهد. امسال شرکت های ایرانی در چهار بخش فناوری و شرکت های دانش بنیان، فرش و صنایع دستی،  خشکبار و مواد غذایی و فرهنگی شرکت کرده اند.

سومین نمایشگاه بین المللی واردات شانگهای از تاریخ ۵ تا ۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ (۱۵ تا ۲۰ آبان) در شهر شانگهای برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =