حضور مردم در خاکسپاری‌ها عامل انتقال بیماری کرونا در گیلانغرب است

قصرشیرین- ایرنا- فرماندار گیلانغرب گفت: این شهرستان از لحاظ ابتلا به کرونا باتوجه به روند صعودی مبتلایان وضعیت خوبی ندارد و حضور مردم در آیین‌های خاکسپاری مهم‌ترین عامل انتقال بیماری کرونا است.

کوروش محمودیان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: با وجود اجرای محدودیت های کرونایی از پنجم تا ۱۹ آبان ماه و تعطیلی ادارات و بازار و ممنوعیت برگزاری آیین های تجمعی اما همچنان روند ابتلا سیر صعودی دارد.

وی گفت: با وجود محدودیت ها و تلاش برای سد معبر و مسدود شدن آرامستان ها و برگزار نشدن آیین های ختم، متاسفانه مردم بی توجه در آیین های خاکسپاری حضور پیدا می کنند و همین دلیل انتشار و شیوع بیماری کرونا در گیلانغرب است.

نماینده عالی دولت در گیلانغرب اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون در این شهرستان ۵۸۰ تن به بیماری کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۳۲ تن جان باخته اند.

محمودیان ادامه داد: از مردم می خواهیم که موازین بهداشتی را رعایت کنند و حتما از ماسک استفاده کنند و از ترددهای غیرضرور پرهیز کرده و در خانه بمانند تا شاهد بازگشت به شرایط عادی و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا باشیم.

او اضافه کرد: از خانواده های متوفیان درخواست می کنیم با توجه به شیوع بیماری کرونا حتما آیین خاکسپاری را با تعداد محدودی از افراد انجام دهند  و همکاری و مشارکت لازم را با ستاد کرونا انجام دهند و در صورت افزایش مبتلایان و ادامه همین وضعیت امکانات موجود جوابگوی تعداد بیماران نیست.

طبق آخرین آمار با اضافه شدن ۱۹۸ بستری جدید مبتلا به کرونا، تعداد افرادی بستری شده در بیمارستان های استان به یک هزار و ۹۹ نفر رسیده و با جان باختن ۱۲ نفر دیگر،  تعداد افراد فوتی ناشی از ابتلا به این بیماری به عدد ۹۲۰ رسید.

از ابتدای ورود بیماری کرونا به استان کرمانشاه تاکنون ۳۰ هزار و ۶۹۷ نفر به ان مبتلا شده اند.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.