توسعه گردشگری بین ترکیه و خراسان رضوی در پسا کرونا

مشهد- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: برگزاری نمایشگاه و جشنواره براساس اشتراکات فرهنگی، مستندسازی ظرفیت‌های گردشگری مذهبی و تاریخی و روابط گردشگری بین این استان و ترکیه در پساکرونا توسعه می‌یابد.

ابوالفضل مکرمی‌فر روز چهارشنبه در دیدار با "فاتح توپچو" سرکنسول ترکیه در مشهد افزود: برای برگزاری نمایشگاه و هفته فرهنگی خراسان رضوی در شهرهای مختلف ترکیه از طریق هماهنگی نمایندگی وزارت امور خارجه در شرق کشور با کنسولگری ترکیه در چهار چوب قوانین وزارت متبوع آمادگی داریم.
وی ادامه داد: سال گذشته شبکه هفت ترکیه مستندی از جاذبه‌های گردشگری و میراث فرهنگی خراسان رضوی تهیه و پخش کرد، اکنون نیز برای تهیه و مستندسازی از موضوع زیارت، گردشگری مذهبی و سایر جاذبه‌های فرهنگی و طبیعی استان خراسان رضوی توسط رسانه های ترکیه آمادگی داریم.

"فاتح توپچو" سرکنسول ترکیه در مشهد نیز با اشاره به درخواست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای حضور اتحادیه آژانس‌های خدمات مسافرتی ترکیه در این استان گفت: برنامه‌ریزی و هماهنگی برای حضور این افراد در خراسان رضوی و آشنایی با زیرساختهای گردشگری انجام شد که به علت شیوع کرونا به روزهای آتی موکول شده است.
وی آمادگی ترکیه را برای برگزاری برنامه‌های مشترک بعد از پاندمی کرونا اعلام کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =