۱۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۴
کد خبرنگار: 1336
کد خبر: 84098535
۰ نفر

برچسب‌ها

بهای جهانی طلا در مدار کاهشی

تهران- ایرنا- گزارش‌های بازار جهانی نشان می‌دهد که در هفته گذشته بهای جهانی طلا به سبب شیوع ویروس کرونا و تشدید ابهامات در خصوص آینده اقتصاد جهانی، روند کاهشی داشته است.

به گزارش رویترز،‌ سرمایه‌گذاران تمایل چندانی به سرمایه‌گذاری در بازار طلا از خود نشان نمی‌دهند و رویکرد صبر و انتظار را در پیش گرفته‌اند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در روز چهارشنبه با ۰.۶ درصد کاهش به یک هزار و ۸۹۶  دلار و ۴۴ سنت رسید.

قیمت فلز زرد در بازارهای آمریکا نیز با ۰.۷ درصد کاهش به یک هزار و ۸۹۷ دلار و ۱۰ سنت رسید.

گزارش‌ها نشان می‌دهد شاخص دلار نیز امروز چهارشنبه افزایش ۰.۷ درصدی را تجربه کرده است، علاوه بر این ‌سایر فلزات گرانبها مانند نقره،‌ پلاتین و پالادیوم نیز متاثر از تشدید ابهام ها در بازارهای جهانی روند کاهشی به خود گرفته‌اند.

اکنون هر اونس نقره با ۱.۶ دلار کاهش به سطح ۲۳ دلار و ۷۷ سنت رسیده و هر اونس پلاتین نیز با ۰.۹ درصد کاهش به ۸۵۸ دلار و ۷۷ سنت رسید.

علاوه براین هر اونس پالادیوم نیز با ۰.۴ درصد کاهش، دو هزار و ۲۷۴ دلار و ۸۳ سنت ارزش دارد.

گزارش‌ها نشان می‌دهد،‌ تا روشن شدن وضعیت انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا،‌ آینده بسته محرک مالی جدید درهاله‌ای از ابهام فرو رفته است.

کارشناسان اقتصادی معتقدند: تشدید اختلافات بر سر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، ‌زمینه را برای افزایش ارزش دلار و سقوط بهای جهانی طلا فراهم می‌کند.

آمارها نشان می‌دهد بهای فلز طلا از آغاز سال ۲۰۲۰ به سبب اقدام های محرک اقتصادی بانک های مرکزی جهان بالغ بر ۲۴ درصد افزایش داشته است.

همچنین‌ خبرگزاری سی ان ان از رشد شاخص‌های سهام وال‌استریت خبر می‌دهد و بر اساس این گزارش،‌ میانگین صنعتی داو جونز با ۲.۱۵ درصد یا ۵۷۹.۴۳ واحد  افزایش در سطح ۲۷،۵۰۴.۴۸ واحد آرام گرفته است.

شاخص اس اند پی نیز رشد ۱.۸۵ درصدی را تجربه کرده و به سطح۳،۳۷۱.۴۴ واحد رسید.

شاخص کامپوزیت نزدک نیز با ۱.۷۴  درصد افزایش در کانال ۱۱،۱۴۲.۸۶واحد وارد شده است.

گفتنی است برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا در رشد شاخص‌های وال استریت بی‌تاثیر نبوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =