دستگاه‌های حامی قشرهای آسیب پذیر از مالیات معاف می شوند

یاسوج- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تمامی دستگاه‌های موضوع ماده ۲۹ قانون برنامه ششم توسعه مانند نهادهای غیردولتی و بنیادها، موسسات وخیریه‌های خصوصی که به هر شکل از اقشار آسیب پذیر در استان حمایت می‌کنند،از مالیات معاف می شوند.

پروانه نیک مرام روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سازمان‌های مردم نهاد و خیریه‌ها در صورت ثبت اطلاعات پرداخت‌های حمایتی مشمول معافیت مالیاتی می‌شوند.

وی افزود: براساس بند (ح) تبصره ۱۷ قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کشور، تمامی دستگاه‌های موضوع ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه از جمله نهادهای عمومی غیردولتی و بنیادها که به هر شکل از اقشار آسیب‌پذیر حمایت می‌کنند مکلفند همه حمایت‌ها و کمک‌های خود را به افراد حقیقی تنها از طریق حواله‌های الکترونیک ساتنا و پایا انجام دهند.

نیک مرام تصریح کرد: اجرای این بند از قانون بودجه نقشی مؤثر در ارتقای شفافیت عملکرد مؤسسات خیریه خصوصی و مردم‌نهاد خواهد داشت.

وی تاکید کرد: دفتر امور حمایتی و توانمندسازی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول پیگیری موضوع معافیت مالیاتی سازمان‌های مردم نهاد در صورت ثبت اطلاعات پرداخت‌های حمایتی است این مؤسسات و سازمان‌ها در صورت داشتن هرگونه سؤال می‌توانند سؤالات به وجود آمده خود را به آدرس پست الکترونیکی ngo@mcls.gov.ir ارسال تا همکاران در وزارت متبوع در اسرع وقت نسبت به پاسخگویی اقدام لازم را انجام دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =