۱۴ آبان ۱۳۹۹، ۹:۱۹
کد خبرنگار: 818
کد خبر: 84098293
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

بایدن: در مسیر پیروزی قرار داریم

تهران - ایرنا - جو بایدن نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا دقایقی قبل و بعد از پایان رای گیری در سخنانی گفت: ما در مسیر پیروزی قرار داریم .

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا،‌ بایدن افزود: ولی باید صبر کرد تا عملیات شمارش آرا بطور کامل انجام شود و آخرین رای هم شمرده شود.
این نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکااضافه کرد: بخاطر آرای پستی هنوز امیدوار به پیروزی هستیم

 بنابر تازه ترین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تا این لحظه، جو بایدن با ۲۳۷ رای الکترال در برابر ۲۱۰ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.این در حالی است که به گفته فاکس نیوز ترامپ در ایالت های حساس کارولینای شمالی، پنسیلوانیا، جورجیا، میشیگان و ویسکانسین پیشتاز است.

بر اساس آمار منتشر شده از تارنمای "پروژه انتخابات" بیش از ۱۰۲ میلیون نفر آرای خود را پیش از موعد به صندوق‌ها انداخته‌اند. ۳۵ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۵۳ نفر آنها به صورت حضوری و ۶۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۸۷ نفر هم به صورت پستی در این انتخابات مشارکت کرده‌اند.

بنابر این  گزارش، آخرین آرای  مردمی بایدن تا لحظه مخابره این خبر بیش از ۵۹ میلیون و ۱۴۲هزار نفر بوده و آرای مردمی ترامپ نیز بیش از ۵۷ میلیون و ۹۰۰هزار نفر است.
به گزارش فاکس نیوز بایدن تاکنون ۴۹.۷ درصد آرای مردمی و ترامپ نیز ۴۸.۶ درصد آرای مردمی را کسب کرده اند.

اگر چه هنوز آمار مشخصی از مشارکت‌کنندگان در انتخابات منتشر نشده است اما پیش بینی می شود که نسبت به رقابت‌های گذشته از درصد بالاتر برخوردار شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha