۱۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۶
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 84098291
۰ نفر

برچسب‌ها

دبیر: کشتی ایران با رکود مواجه است

ساری - ایرنا - رییس فدراسیون کشتی گفت : کشتی به عنوان ورزش اول در سطح ملی با رکود مواجه است و با این روند کشتی کشور بیش از ۱۰ سال آینده توان ادامه فعالیت نخواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی هیات کشتی استان مازندران، علیرضا دبیر روز چهارشنبه در دیدار با استاندار مازندران در ساری افزود : با سفر به تک تک استان ها برای خروج کشتی از رکود تلاش می کنیم و انتظار داریم تا مدیران استانی نیز در حوزه های مختلف برای کمک به خروج کشتی از رکود کمک کار باشند.
وی از توجه بیشتر به رشته فوتبال در سطح کشور انتقاد کرد و اظهار داشت : امروز بسیاری از ورزش ها تحت تاثیر فوتبال قرار گرفت و باید همانند سایر کشورها اجازه نداد تا فوتبال به سایر رشته های ورزشی آسیب بزند.
دبیر افزود : بر اساس تفاهمنامه بین وزارت آموزش و پرورش و فدراسیون کشتی مقرر شد تا مسابقات مشترکی را برای شناسایی استعدادهای ورزشی در مدارس انجام دهیم و این کار در شناسایی استعداد یابی کمک زیادی به ما می کند.
وی برگزاری لیگ استانی را از دیگر راهکارها برای رونق کشتی در استان ها و خروج از رکود ورزش اول کشور اعلام کرد.

 استاندار مازندران هم در این دیدار گفت : نگاه همگانی در تمام رشته‌های ورزشی می‌تواند آن را از رکود خارج کند.

احمد حسین زادگان افزود : ما امروزه شاهد تغییرات گسترده در تمام حوزه ها از جمله ورزش هستیم و فدراسیون های ورزشی و هیات های استانی باید خود را با توسعه ورزش به روز رسانی کنند.
نماینده عالی دولت در مازندران اظهار داشت : علاه بر این ، باید برنامه ریزی ورزشی در سطح ملی و استانی برای آقایان و بانوان صورت گیرد و با نگاه همگانی می توان ورزش را از رکود فعلی رها کرد.
حسین زادگان با اشاره به علاقه مندی مردم استان مازندران به ورزش از جمله کشتی ، خاطرنشان کرد : مناطق کم برخوردار گرچه علاقه زیادی به ورزش دارند، ولی توجه آنها به رشته کشتی به عنوان ورزش سنتی بیش از سایر رشته هاست.
وی خواهان توسعه ورزش در مناطق کم برخوردار استان مازندران از سوی هیات های ورزشی از جمله کشتی شد.

علی رضا دبیر رییس فدراسیون کشتی صبح امروز  به استان مازندران سفر کرد. دیدار با استاندار مازندران، نشست با دست اندرکاران و پیشکسوتان کشتی از برنامه های این سفر یک روزه وی اعلام شده است.
کشتی ورزش اول استان مازندران محسوب می شود و بیش از ۶۰ درصد از مدال های میادین داخلی و برون مرزی ورزشکاران مازنی مربوط به این رشته ورزشی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha