ایجاد کمیته تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در دزفول ضروری است

دزفول- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر دزفول با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در این شهر گفت: لازم است کمیته تخصصی برای بررسی و تعیین تکلیف ساخت و سازهای غیرمجاز در دزفول تشکیل و بعد از تصویب، کمیته تخریب این ساخت و سازها ایجاد شود.

به گزارش ایرنا سید مصطفی عظیمی‌فر روز چهارشنبه در نشست رسمی شورای اسلامی شهر دزفول در سالن جلسات این شورا درخصوص جرایم کمیسیون ماده ۱۰۰ گفت: ارزش ملک برخی افراد با اضافه بنا چندین میلیارد تومان افزایش می‌یابد ولی درنهایت با پرداخت ۵۰ میلیون تومان جریمه، ساخت و ساز غیرمجاز خود را ادامه می‌دهند.

حمیدرضا چمن آرا عضو شورای اسلامی شهر دزفول نیز مشکلات اقتصادی را در تخلفات ساخت و سازها موثر دانست و اظهارداشت: حرکت به سمت تخصص در ساخت و ساز ضروری است حال آنکه برخی از فعالان این عرصه تخصص مرتبط را ندارند.

وی با بیان اینکه اکنون هرکس پول دارد وارد عرصه ساخت و ساز دزفول شده است، افزود: ضوابط شهرسازی متاسفانه چالش‌هایی دارد که سیاستمداران کلان باید این موارد را بررسی و رفع کنند.

میرزاعلی آستی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی شهر دزفول نیز بر لزوم تخصصی شدن بازرسی‌های مناطق شهرداری تاکید کرد و گفت: میزان نظارت‌ها و و گزارش‌ها باید افزایش یابند؛ متاسفانه اغلب ساختمان‌ها در خیابان‌های ۱۰ متری سرکش دارند که این موضوع مشکل ایجاد می‌کند.

فرهاد جاموسی دیگر عضو شورای اسلامی شهر دزفول با تاکید بر لزوم صدور و اجرای حکم تخریب برای ساختمان‌های متخلف گفت: باید مکانیسمی برای این موضوع تعیین شود.

وی افزود: به طور قطع با برخورد جدی و تخریب برخی ساخت و سازها از ادامه تخلفات پیشگیری می‌شود.

محمد مسیح مسوول نظام مهندسی دزفول نیز در این نشست گفت: مالکان متاسفانه قبل از بررسی و تایید نقشه‌ها در نظام مهندسی اقدام به ساخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه نظام مهندسی قدرت اجرایی برای جلوگیری از این ساخت و سازها ندارد از شورای شهر خواست به این موضوع ورود کنند.

مسوول نظام مهندسی دزفول با بیان اینکه اغلب بازرسان تخصص لازم را در ساخت و سازها ندارند، گفت: تاکنون موردی از تخریب ساخت و ساز غیرمجاز در شهر دزفول مشاهده نکرده‌ام و همواره متخلفان در کمیسیون ماده ۱۰۰ جریمه می‌شوند.

پیشگیری از تخلفات ساخت و ساز و تعیین جرائم به صورت به روز از دیگر پیشنهادات اعضای شورای شهر بودند. 

ایجاد ضوابط لازم، بازنگری طرح تفضیلی، جایگزینی منابع درآمدی، تقویت مجری ذیصلاح و لزوم آموزش بازرسان نیز در این نشست مورد تاکید قرار گرفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =