۱۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۴۹
کد خبرنگار: 1783
کد خبر: 84098173
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

توییتر صفحه شخصی مشاور سابق ترامپ را تعلیق کرد

تهران - ایرنا - صفحه شخصی استیو بنن مشاور سابق ترامپ در توییتر به دلیل دعوت مردم آمریکا به خشونت معلق شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا از شبکه سی ان ان، توییتر صفحه متعلق به "استیو بنن" را در حالی معلق کرد که این مقام سابق کاخ سفید طی پیامی خواستار گردن زدن دکتر آنتونی فائوچی عضو ارشد نیروی ویژه مبارزه با کرونا در آمریکا و همچنین کریستوفر ری مدیر اف بی آی شده بود.

این موضوع توسط استیو بنن در ویدئویی در صفحه شخصی فیس بوک، یوتیوب و توییتر وی قرار گرفته بود.
در حالی که آرای الکترال جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ترامپ پیش بوده و رقابت به شدت در چند ایالت در جریان است، بنن ضمن اینکه مدعی پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شد، خواستار این شده است که ترامپ، فائوچی و کریستوفر ری را اخراج کند.

این ویدئو استیو بنن روز گذشته برای حدود ۱۰ ساعت در صفحه فیس بوک وی نیز قرار داشت و نزدیک به ۲۰۰ هزار بار مشاهده شد تا اینکه فیس‌بوک  این ویدئو را از صفحه بنن حذف کرد.

مقامات فیس بوک نیز ترویج خشونت و اقدامات تحریک آمیز را دلیل برداشتن این ویدئو عنوان کردند.

یوتیوب نیز عصر پنجشنبه این ویدئوی استیو بنن را به دلیل نقص سیاست هایش از این سایت حذف کرد.هرچند اکانتش همچنان وجود دارد.

این درخواست بنن در حالی در صفحه شخصی وی مشاهده شد که شماری از حامیان ترامپ نیز در ادامه ادعاهای بی پایه و اساس ترامپ مبنی بر پیروزی در انتخابات، از اظهارات خشونت آمیز و تحریک آمیز در موضع گیری های انتخاباتی خود استفاده کرده اند.

استیو بنن اواخر مرداد ماه به اتهام کلاهبرداری به بهانه جمع‌آوری کمک برای ساخت دیواری در مرز آمریکا و مکزیک بازداشت شده بود.

استراتژیست ارشد پیشین دونالد ترامپ ترامپ رییس جمهوری آمریکا که در رقابت‌های انتخاباتی سال ۲۰۱۶ جزو مدیران ارشد ستاد انتخاباتی او بود، به همراه سه نفر دیگر به اتهام کلاهبرداری بازداشت شده بودند.

تازه ترین آمار رسمی نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و تا این لحظه نشان می دهد، جو بایدن با ۲۶۴ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است و به گزارش رسانه های آمریکایی فاکس نیوز و سی.ان.ان در آستانه ورود به کاخ سفید قرار بگیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =