نتایج اولیه انتخابات آمریکا؛ ترامپ ایالت کلیدی فلوریدا را فتح کرد

تهران ایرنا- طبق نتایج اولیه شمارش آرای پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان بیشترین آراء رای‌دهندگان را در ایالت مهم فلوریدا بدست آورد و تعداد آرای الکترال او به ۱۴۸ افزایش یافت.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا به نقل از رسانه های آمریکا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری کنونی این کشور که تلاش می کند با غلبه بر نامزد دموکرات و سرسخت خود جو بایدن، به مدت چهار سال دیگر کلید کاخ سفید را دستان خود حفظ کند، توانست در ایالت کلیدی فلوریدا، در رقابتی شانه به شانه، بایدن را کنار بزند.

تا این لحظه، جو بایدن ۲۰۷ رای الکترال و دونالد ترامپ ۱۴۸ رای الکترال را بدست آورده است. نامزدی که موفق به کسب ۲۷۰ رای  الکترال شود، پیروز انتخابات خواهد بود.

بنابر آماری که لحظه به لحظه از سوی رسانه های آمریکا اعلام می شود، ترامپ شانس بیشتری برای پیروزی در چند ایالت کلیدی دیگر دارد و درصورتی که این روند ادامه یابد، ترامپ نسبتا شانس بیشتری برای پیروزی نهایی در انتخابات دارد.

جو بایدن تا این مرحله از شمارش آرا، در ایالت های نیویورک، ایلینوی، ویرجینیا، مریلند، نیوجرسی، رود آیلند، دلاویر، کنتیکت ، ماساچوست و ورمونت پیروز شده است.

ترامپ هم تا این لحظه در ایالت‌های فلوریدا، اوکلاهاما، آرکانزاس، می‌سی‌سی‌پی، آلاباما، تنسی، کنتاکی، ویرجینای غربی، نبراسکا، وایومینگ، داکوتای شمالی و داکوتای جنوبی و کارولینای جنوبی پیروز شده است.

مهم‌ترین عامل در پیروزی یا شکست یک نامزد در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تعداد آرای مردمی آنان نیست، بلکه میزان کسب آرای الکترال سرنوشت انتخابات را رقم می‌زند. هر نامزد برای پیروزی درانتخابات ریاست جمهوری از مجموع ۵۳۸ رأی به حداقل ۲۷۰ رأی الکترال نیاز دارد تا بتواند به کاخ سفید راه یابد. 

پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بامداد سه شنبه سوم نوامبر به وقت محلی در آمریکا آغاز شد. از حدود دو ساعت پیش روند اخذ رای پایان یافته و شمارش آرا شروع شده است.

تعداد رای دهندگان در این دور از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در طول تاریخ انتخابات این کشور بی سابقه بود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =