۱۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲:۳۷
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84098161
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پایان انتخابات در برخی از ایالت‌ها؛آغاز شمارش آرا

نیویورک- ایرنا- ایندیانا و کنتاکی نخستین ایالت‌های آمریکا هستند که ساعت انتخابات در آنها به پایان یافت و سایر ایالت‌ها هم بر اساس نظر مقامات ایالتی در ساعت‌های آتی به رای‌گیری خاتمه خواهند داد.

به گزارش ایرنا، رای‌گیری انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا در این ۲ ایالت در ساعت ۶ عصر به وقت شرق آمریکا به اتمام رسید. در پنج ایالت دیگر هم تا یکساعت دیگر پایان رای‌گیری اعلام خواهد شد.

سه ایالت هم ساعت ۷.۳۰ شب اتمام زمان رای‌گیری را اعلام خواهند کرد. تنها در کارولینای شمالی ۴۵ دقیقه به این زمان اضافه شده است.

۱۷ ایالت دیگر هم ساعت ۸ شب را برای پایان رای‌گیری تعیین کرده‌اند و یک ایالت هم آن را به ۸.۳۰ موکول کرده است.

در ۹ ایالت هم ۹ شب ختم انتخابات اعلام خواهد شد. پنج ایالت برای ۱۰ شب برنامه ریزی کرده‌اند، سه ایالت غربی ساعت ۱۱ شب و آلاسکا و هاوایی هم ساعت ۱۲ شب را به عنوان ساعت پایان انتخابات سال ۲۰۲۰ آمریکا در نظر گرفته‌اند.

با این حال، نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و هواداران آنها همچنان مردم را به رای دادن تشویق می‌‎کنند.

بر اساس آمار منتشر شده از تارنمای "پروژه انتخابات" تا این لحظه در این دوره از انتخابات آمریکا، ۱۰۱ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۷۴۰ نفر آرای خود را پیش از موعد به صندوق‌ها انداخته‌اند. ۳۵ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۵۳ نفر آنها به صورت حضوری و ۶۵ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۶۸۷ نفر هم به صورت پستی در این انتخابات مشارکت کرده‌اند و هنوز آرای درخواستی پیش از موعد ۲۶ میلیون و ۸۵۸ هزار و ۱۲۶ نفر بازگردانده نشده است.

اگرچه هنوز آمار مشخصی از مشارکت‌کنندگان امروز انتخابات منتشر نشده است اما پیش بینی می شود که نسبت به رقابت‌های گذشته از درصد بالاتر برخوردار شود.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha