توضیح دادستان شوش درباره بازداشت چهار کارگر نیشکر هفت تپه

دزفول- ایرنا- دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش درخصوص بازداشت چهار کارگر شرکت نیشکر هفت تپه گفت: چند روز پیش تعدادی افراد سودجو و فرصت طلب با راه اندازی تجمعات کارگری و ایجاد ناآرامی و اغتشاش با دستور قضایی قاضی کشیک بازداشت شدند.

 به گزارش ایرنا از روابط عمومی دادگستری خوزستان، مصطفی نظری سه شنبه شب افزود: با پیگیری مستمر رئیس کل دادگستری خوزستان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه حقوق خود را تا مردادماه دریافت کردند و مابقی حقوق آنها با پیگیری‌های انجام شده به تدریج پرداخت می‌شود.

وی درخصوص علت بازداشت تعدادی از کارگران شرکت نیشکر هفت تپه نیز گفت: چند روز پیش تعدادی افراد سودجو و فرصت طلب با راه اندازی تجمع کارگری و ایجاد هیاهو جلوی کارخانه و ممانعت از ورود مدیرعامل، باعث ایجاد ناآرامی و اغتشاش شدند که با دستور قضایی قاضی کشیک بازداشت شدند لذا با توجه به ناتوانایی ارائه وثیقه درنظر گرفته شده، هنوز در بازداشت به سر می‌برند. 

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شوش اظهارداشت: با توجه به فصل تولید و بهره برداری کارخانه و منویات مقام معظم رهبری که امسال را سال جهش تولید نامگذاری کرده اند و همچنین تاکید رئیس قوه قضائیه درخصوص حمایت از تولید ملی، با هرگونه ایجاد ناامنی و ممانعت از تولید، برخورد قانونی مناسب می‌شود.

وی با بیان اینکه حقوق و دستمزد شهریورماه کارگران به زودی پرداخت می‌شود، افزود: تا پایان سال پرداخت حقوق  به طور مستمر و به روز انجام می‌شود لذا کارگران شرکت نیشکر هفت تپه از این جهت دغدغه ای نداشته باشند. 

نظری از کارگران واحدهای تولیدی و صنعتی و مردم شهرستان شوش خواست با همدلی، اجازه ندهند چرخ کارخانه ها از حرکت باز بایستد و تولید متوقف شود. 

وی همچنین انتشار کرونا در زندان دزفول را تکذیب  و خاطر نشان کرد: هیچ کدام از کارگران بازداشت شده شرکت نیشکر هفت تپه به کرونا مبتلا نشده اند و همگی در سلامت کامل هستند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در چند روز اخیر با حضور مقابل ساختمان مدیریت این شرکت نسبت به بازداشت چهار نفر از کارگران این شرکت اعتراض کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha