۱۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۲۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84098084
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

ترامپ: باختن در انتخابات کار آسانی نیست

تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا ساعتی گذشته در ویرجینیا شمالی گفت: باختن در انتخابات برای وی کار آسانی نیست.

به گزارش ایرنا از شبکه ان بی سی نیوز، دونالد ترامپ در جمع کارکنان ستاد انتخاباتی در ویرجینیا شمالی ابراز اطمینان کرد که در میدان جنگ خوب عمل می کند و اظهار داشت که شکست در انتخابات برای او آسان نخواهد بود.

ترامپ افزود: من می شنوم که در فلوریدا خیلی خوب عمل می کنیم، در آریزونا هم خیلی خوب هستیم، در تگزاس هم فوق العاده خوب هستیم. 

رییس جمهوری آمریکا تاکید کرد که حضور مردم در صفوف رای گیری شگفت انگیز بوده است و من فکر می کنم ما یک شب عالی خواهیم داشت.

وی گفت: امیدوارم که ما فقط یکی از این دو را انجام دهیم و می دانید که برنده شدن آسان است و باختن هرگز آسان نیست - برای من اینطور نیست. 

ترامپ در ادامه از تصمیم دیوان عالی که به ایالت پنسیلوانیا اجازه می دهد برگه های رای گیری پستی را چند روز پس از روز انتخابات بشمرد انتقاد کرد. 

وی تصریح کرد که فکر می کنم باید بدانیم شب چه اتفاقی می افتد. بگذارید مردم زودتر برگه های رای خود را در صندوق ها بیاندازند. 

ترامپ با انتقاد از به تاخیر انداختن نتایج انتخابات گفت: شما باید نتایج را اعلام کنید، نمی توانید این کارها را به روزها و شاید هفته ها به تأخیر بیاندازید، نمی توانید این کار را انجام دهید. همه دنیا منتظرند. این کشور منتظر است، همه دنیا منتظرند. 

پنجاه و نهمین دور انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از ساعاتی پیش آغاز شده و طبق گزارش های منتشر شده هیچ یک از مراکز انتخاباتی آمریکا برای جلوگیری از حمله هکرها به اینترنت متصل نیستند.

براساس اعلام پروژه انتخابات آمریکا، بیش از ۹۶ میلیون نفر در رای گیری زودهنگام شرکت کرده اند، رقمی که تقریبا ۷۰ درصد از مجموع آرا سال ۲۰۱۶ را تشکیل می دهد.

تقریبا ۶۰ میلیون رای اولیه از طریق پستی ارسال شده که حدود دو برابر مجموع آرایی است که چهار سال پیش از طریق پست فرستاده شد.

بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در چند ایالت حساس جلو است، اما ترامپ رقیب جمهوریخواه وی تنها در چند روز گذشته، اختلاف خود با بایدن را در نظرسنجی ها کاهش داده است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =