انتخابات مجازی انجمن‌های علمی دانشگاه صنعتی ارومیه برگزار شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: انتخابات انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه با مشارکت بیش از ۵۰ درصدی دانشجویان با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برگزار شد.

محمدرضا شیدایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام اینکه در این دوره از انتخابات ۱۰۳ نامزد انتخاباتی از ۱۴ انجمن علمی دانشجویی شرکت کردند، اظهار داشت: دانشجویان در این دوره از انتخابات در رشته‌های مهندسی شیمی، برق، کامپیوتر، صنایع، عمران، نساجی، نانو، مگاترونیک، اپتیک و لیزر، معدن، مواد و تکنولوژی، فیزیک، شیمی و ریاضی به رقابت پرداختند که در نهایت با دریافت یک‌هزار و ۴۴۲ رای از دانشجویان، نفرات برگزیده شناسایی شدند.

وی افزود: در این انتخابات، دانشجویان هر رشته تنها مجاز به مشارکت در انتخابات انجمن مرتبط با رشته تحصیلی خود بوده و تنها برای انجمن علمی تازه تأسیس نانو، دانشجویان سایر رشته‌های مرتبط نیز مجاز به حضور در انتخابات بودند.  

رییس دانشگاه صنعتی ارومیه مشارکت گسترده دانشجویان در انتخابات برگزار شده در فضای مجازی را نویدبخش آن دانست که شیوع ویروس کرونا و موانع ایجاد شده در مسیر حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه‌ها، نتوانسته است بر انگیزه دانشجویان برای مشارکت در فعالیت های انجمن های علمی تأثیر مخرب و بازدارنده ای بر جای بگذارد.

وی ادامه داد: با توجه به تسلط و حضور دانشجویان در فعالیت های برگزار شده در بستر مجازی، به نظر می رسد در ادامه نیز مشارکت در برگزاری کارگاههای آموزشی، انجام پروژه های عملی، شرکت در جشنواره ها و سایر رخدادهای مرتبط با انجمن های علمی، با استقبال خوبی از سوی دانشجویان مواجه باشد.

به دلیل تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا کلاس‌های دانشگاهی نیز به صورت مجازی در ترم جدید برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =