تجهیز فروشگاه‌های آمریکا به حفاظ در برابر آشوب احتمالی بعد از انتخابات
آماده شدن برای آشوب‌های احتمالی بعد از انتخابات در واشنگتن

تهران- ایرنا- در حالی که هنوز چند ساعتی از شروع انتخابات رسمی آمریکا نگذشته، گردانندگان بسیاری از بانک‌ها و مراکز خرید، در هراس از آشوب‌های احتمالی پس از اعلام نتایج انتخابات، به اقدامات پیشگیرانه و حفاظ‌بندی فروشگاه‌ها و بانک‌های این کشور روی آورده‌اند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از یورونیوز و رسانه های آمریکا، با فرارسیدن موعد انتخابات، بسیاری در آمریکا نگران ناآرامی های گسترده اجتماعی به دنبال اعلام نتایج آراء هستند. این نگرانی‌ها به ویژه با توجه به سخنان تحریک آمیز دونالد ترامپ در کارزارهای انتخاباتی خود، از سوی طرفداران پروپاقرص مستاجر کاخ سفید بیشتر انتظار می‌رود.

ترامپ بارها در میتینگ‌های انتخاباتی اش با تاکید بر پیروزی حتمی خود مدعی شده بود در صورت پیروزی بایدن، حتما در انتخابات تقلب صورت گرفته است.

بدین ترتیب در انتخابات کشوری که به اذعان مقام اول آن، متقلبانه ترین انتخابات آمریکاست، مردم در هراس و احساس ناامنی از شورش های متعاقب آن برای حفظ جان و اموال خود به حالت آماده باش درآمده اند.

پلیس واشنگتن اعلام کرده: اگرچه خطر جدی احساس نکرده اما با رسیدن موعد انتخابات بسیاری از مردم انتظار اعتراض های خیابانی را دارند.

در حالی که بخاطر اعتراض های نژادپرستی، هنوز برخی شهرها و ایالت های آمریکا مانند فیلادلفیا صحنه تخریب و غارت اموال عمومی است، ساکنان ایالت ها، بیم آن دارند که اگر ترامپ پیروز نشود شاهد شورش های خیابانی هواداران دوآتشه ترامپ باشند.

در فیلادفیا پس از اوج‌گیری جنبش «جان سیاهان مهم است»، هنوز تخریب و دزدی‌های کوچک جریان دارد و معترضان هنوز شبها جلوی پاسگاه پلیس جمع می‌شوند. پورتلند نیز که در ماه های گذشته شاهد اعتراض های خ

این در حالی است که آمریکا با گذشتن از مرز ۲۳۷ هزار نفر مرگ و میر بر اثر ویروس کرونا و بیش از نه و نیم میلیون مورد ثبت شده مبتلایان به کرونا، در اضطراب از شیوع گسترده همه گیری کووید ۱۹، برای خشونت های بعد از انتخابات خود را آماده می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha