رییس امور پایش و ارزیابی سازمان برنامه از جاده کاشمر به شادمهر بازدید کرد

مشهد- ایرنا- رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور از جاده کاشمر به شادمهر بازدید و پیشرفت فیزیکی قطعه دوم این محور را نامطلوب ارزیابی کرد.

سعید جغتایی روز سه شنبه در این بازدید گفت:پیمانکار این پروژه با ۳.۵ میلیارد تومان طلب، دیگر توان ادامه کار را ندارد در حالی که پیمانکار دیگری در همین استان داریم که افزون بر ۵۰ میلیارد تومان طلب دارد ولی همچنان مشغول کار است.

وی افزود: تا بخواهیم اعتباری اختصاص دهیم و به شهرستان کاشمر بیاید زمان می برد لذا باید توان مالی پیمانکار بیش از این باشد، آنچه اعتبار داریم اسناد خزانه سه ساله است که تخصیص همان هم دو تا سه ماه زمان می‌برد.

او با بیان این که عملیات خاکی هزینه‌ای ندارد اما همان هم در این پروژه از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست اظهار داشت: برای اجرای ۶ کیلومتر از این محور پیمانکار باید ۲۰ میلیارد تومان در اختیار داشته باشد.

رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن مخالفت با ساخت قطعه سوم این محور تا زمانی که قطعه دوم به نتیجه نرسیده است گفت: این که فقط قطعه سوم را شروع و آن را زخمی کنیم دردی از مردم دوا نمی کند.

جغتایی افزود: اگر ۶ کیلومتر را به اتمام برسانیم بهتر از این است که پروژه را تا مرحله زیرسازی برسانیم و سپس آن را رها کنیم و مستهلک شود.

وی ادامه داد: بعید است تا پایان سال بیشتر از ۱۵ تا ۲۰ میلیارد تومان بتوانیم به این پروژه تخصیص دهیم.

فرماندار کاشمر: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کاشمر نیازمند تخصیص اعتبار است

فرماندار کاشمر هم در بازدید رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور  از پروژه های نیمه تمام این شهرستان گفت: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کاشمر نیازمند تخصیص اعتبار است.
مسلم ساقی احداث قطعه دوم محور شادمهر کاشمر، تکمیل پروژه تصفیه فاضلاب شهرک صنعتی، تکمیل بلوک زایمانی بیمارستان حضرت ابالفضل، احداث ساختمان ستاد مرکز بهداشت، احداث مدرسه ۱۰ کلاسه مسکن مهر و استخر دانش‌آموزی، تکمیل بلوار سیدمرتضی و انجام روشنایی آن به عنوان طولانی ترین پارک خطی کشور و طرح توسعه آرامگاه شهید مدرس را از جمله این پروژه‌ها دانست.  

او به نبود تصفیه خانه مرکزی در شهرک صنعتی کاشمر به عنوان از  یکی از مشکلات اشاره کرد و افزود: به رغم استقرار چندین واحد صنعتی هنوز هم شهرک صنعتی کاشمر از نبود تصفیه‌خانه مرکزی رنج می برد.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه قطعه اول محور کاشمر به شادمهر توسط شهرداری به اتمام رسید و پیمانکار قطعه دوم پروژه تلاش می‌کند که هرچه زودتر ۲۰ کیلومتر این قطعه را به اتمام برساند عنوان کرد: به نتیجه رسیدن باند دوم محور کاشمر به شادمهر از خواسته‌های مردم منطقه است.

ساقی با بیان این که دو بانده شدن این محور از اولویت های سفر دوم ریاست جمهوری نهم و دهم به استان خراسان رضوی بوده که ۹۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن ابلاغ شده است و اگر قطعه دوم به موقع تامین اعتبار شود تا بهار سال آینده به اتمام می رسد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی نیز در این بازدید طی سخنانی در خصوص قطعه دوم محور شادمهر- کاشمر گفت: زمین در تیرماه تحویل پیمانکار شده و مبلغ قرار داد ۶۷ میلیارد تومان و زمان آن ۳۰ ماهه است.

محمد پارسا افزود: تاکنون پیمانکار پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان کارکرد داشته که ۲.۵ میلیارد تومان آن پیش پرداخت بوده است و با این حساب پیمانکار به لحاظ سرعت در اجرای پروژه عقب است هرچند از او تعهد گرفته شده است که در زمان مقرر، پروژه را به اتمام برساند.

وی با بیان این که متاسفانه پیمانکار این پروژه توانمند نیست ادامه داد: این پروژه تا کنون باید حداقل ۳۰ درصد پیشرفت می داشت ولی ۱۷ تا ۱۸ درصد بیشتر پیشرفت ندارد.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی گفت: در این محور دو پل بزرگ و چندین پل کوچک وجود دارد و برای ساخت  ۶ کیلومتر آن حداقل ۲۰ میلیارد تومان نیاز است لذا پیشنهاد می شود با توجه به این که پیمانکار قوی نیست قرارداد دیگری برای اجرای قطعه بعدی منعقد شود.

پارسا افزود: امسال تاکنون به این پروژه ۹ میلیارد تومان برای کل محور شادمهر به کاشمر و ادامه آن تا بردسکن تخصیص یافته است.

در پایان بازدید از پروژه‌های نیمه‌تمام کاشمر سعید جغتایی رییس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات مدیریت سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: گزارش مربوطه به معاون ریس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ارائه می‌شود تا تصمیمات لازم اتخاذ گردد و پروژه‌هایی که تا پایان سال و حداکثر تا ابتدای سال ۱۴۰۰ در سطح شهرستانها و استان قابل بهره‌برداری باشند وامکان تأمین اعتبارشان وجود داشته باشد اولویت‌بندی می‌شوند.

کاشمر در فاصله ۲۲۸ کیلومتری جنوب غرب مشهد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha