مرکز دامپزشکی کاکاوند دلفان راه‌اندازی شد

خرم‌آباد - ایرنا - مرکز بهداشت دامپزشکی بخش کاکاوند شهرستان دلفان روز پنجشنبه با هدف ارایه خدمات به دامداران ۲۳۵ روستای منطقه راه‌اندازی شد.

به گزارش ایرنا مدیرکل دامپزشکی لرستان در آیین افتتاح این مرکز گفت: دامپزشکی نقش مهم و ارزنده‌ای در صیانت از سرمایه های دامی موجود، ارتقای اقتصاد ملی و تامین سلامت و بهداشت عمومی دارد.

مصطفی زبردست افزود: منطقه کاکاوند دارای ۲۳۵روستا، بیش از ۱۸۰ هزار راس دام سبک و ۱۱ هزار راس دام سنگین است و این مرکز با هدف دسترسی سریعتر و عادلانه بهره برداران به خدمات دامپزشکی راه اندازی شده است.

وی یکی از وظایف دامپزشکی را پیشگیری و مبارزه با بیماری دامی به ویژه بیماری‌های مشترک بین انسان و دام برشمرد و اظهار داشت: انتظار می رود این مرکز خدمات ارزنده‌ای با همکاری بخش خصوصی در منطقه ارایه کند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: منطقه کاکاوند شرایط مناسبی از نظر زیرساخت‌های توسعه ندارد و تمامی دستگاه‌های اجرایی باید نسبت به راه‌اندازی مراکز مربوط در این بخش اقدام کنند.

یحیی ابراهیمی ادامه داد: با سرمایه گذاری در ظرفیت و توانمندی های مناطق محروم می توان بسیاری از مشکلات مردم را به صورت اصولی برطرف کرد.

شهرستان دلفان با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در شمال لرستان قرار دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =