نماینده بنیاد سعدی در اسپانیا در امر گسترش زبان فارسی منصوب شد

تهران- ایرنا- محمد مهدی احمدی، رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا با حکم غلامعلی حدادعادل رئیس بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.

محمدمهدی احمدی مشاور پیشین وزیر و مدیر کل حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که به عنوان رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا مأمور شده، طی حکمی از طرف غلامعلی حدادعادل رئیس بنیاد سعدی، به عنوان نماینده این بنیاد در امر آموزش و گسترش زبان فارسی منصوب شد.

 در دیداری که برای اعطای حکم نمایندگی بنیاد سعدی به محمد مهدی احمدی انجام شد، حدادعادل گفت: طبق ماده چهار اساس‌نامه بنیاد سعدی، مصوب شورای‌عالی انقلاب فرهنگی، که مسئولیت آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور را به این بنیاد محول کرده، رایزن‌های فرهنگی، نمایندگان ما در خارج از کشور خواهند بود. در همین راستا و در اجرای موافقت‌نامه بنیاد سعدی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جناب‌عالی به‌عنوان نماینده بنیاد تعیین می‌شوید.

وی همچنین با تأکید بر آموزش استاندارد زبان فارسی با جدیدترین رویکردهای آموزشی بنیاد سعدی و به‌روز رسانی منابع آموزشی زبان فارسی در اسپانیا گفت: بازآموزی و دانش‌افزایی مدرسان و استادان حوزه آزفا در اسپانیا از اهمیت بالایی برخوردار است و انتظار می‌رود نمایندگی فرهنگی ایران بتواند هم در حوزه منابع آموزشی و هم در حوزه نیروی انسانی آموزش و گسترش زبان و ادبیات فارسی را توسعه دهد.

احمدی نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از حضور در این جلسه، به حمایت جدی بنیاد در حوزه آموزش زبان فارسی در اسپانیا تاکید داشت و اظهار امیدواری کرد بتواند در جلساتی که در آینده با دانشگاه‌های اسپانیا خواهد داشت، ضمن معرفی بنیاد، آن‌ها را از خدمات و دستاوردهای آموزشی بنیاد در این عرصه مطلع و بهره‌مند سازد.

براساس گزارش بنیاد سعدی، در ادامه این‌نشست ۸۰ جلد کتاب از منشورات بنیاد سعدی در حوزه آموزش زبان فارسی در سطوح مختلف به ایشان اهدا شد تا در کتابخانه‌های دپارتمان‌های مرتبط برای عموم علاقمندان فراگیری زبان فارسی قرار گیرد.

در این‌نشست همچنین شهروز فلاحت‌پیشه، معاون امور بین‌الملل، زهرا سالمی رئیس اداره اروپا حضور داشتند و ضمن بیان خلاصه‌ای از وضعیت آموزش زبان فارسی در اسپانیا، به چند دانشگاه که در آن‌ها زبان فارسی تحت عنوان زبان اختیاری تدریس می‌شود اشاره کردند. همچنین مقرر شد، اطلاعات استادان مرتبط و نیز شناخت‌نامه زبان فارسی در اختیار ایشان قرار گیرد.

پیش از این دیدار و طی چند روز گذشته، برنامه دیدار قربانعلی پورمرجان معاون سابق بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات و رایزن فرهنگی جدید ایران در باکو، با غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی برگزار شد و حکم نمایندگی بنیاد سعدی در امر آموزش و گسترش زبان فارسی به پورمرجان اعطا شد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha