آتش جنگل‌های توسکستان گرگان بار دیگر شعله‌ور شد

گرگان - ایرنا - چند ساعت پس از اعلام مهار آتش در جنگل‌های توسکستان، آتش بار دیگر در بخش‌هایی از منطقه صخره‌ای و دارای شیب زیاد مازوآروم و پنبول‌چال شعله‌ور شد.

 با آغاز دوباره آتش‌سوزی، نیروهای آماده‌باش یگان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و بسیج مردمی در حال تلاش برای جلوگیری از افزایش گسترده آتش هستند.

مدیرکل منابع طبیعی گلستان روز سه‌شنبه به ایرنا گفت: نیروهای یگان حفاظت و بسیج مردمی در منطقه حضور دارند تا با استفاده از چرخبال به منطقه محل وقوع آتش عزام شوند.

ابوطالب قزل‌سفلو بیان کرد: چهار گروه با ظرفیت ۱۰۰ نفر در منطقه حریق حضور داشته و به همین تعداد هم نیروی داوطلب و امدادی در پایین منطقه حریق مستقر هستند.

وی گفت: دسترسی به این مناطق به دلیل سخت‌گذر بودن به حدود پنج ساعت کوهنوردی احتیاج دارد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان از روز گذشته برای مهار و خاموش کردن آتش مناطق جنگلی توسکستان از بالگرد هلال احمر برای جابجایی نیرو و بالگرد سازمان جنگل‌ها برای آب‌پاشی استفاده کرد.

مدیرکل بحران استانداری گلستان دیروز دوشنبه پس از اعلام مهار آتش‌سوزی مناطق جنگلی توسکستان گفته بود که ۱۵ هکتار از این منطقه در آتش سوخت.

چند روز قبل مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به تجهیز عرصه‌های طبیعی این استان به ۲ خودرو آتش‌نشانی جدید گفته بود که جزو استان‌های پرخطر در احتمال وقوع آتش در جنگل و مرتع هستیم.

زمین‌های زیرپوشش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزون بر یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۴۴ هکتار است که ۴۵۲ هزار و ۱۸۵ هکتار آن جنگل، ۸۶۲ هزار و ۸۲۵ هکتار مرتع، حدود ۲۰ هزار هکتار ساحل و ۶۲ هزار و ۴۲۰ هکتار زمین‌های مستحدث و موات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha