۱۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۶:۳۷
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84097502
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار آکسفام نسبت به خطر شیوع موج دوم کرونا در یمن

تهران – ایرنا - سازمان بین المللی امدادرسانی آکسفام روز دوشنبه در بیانیه‌ای نسبت به خطر شیوع موج دوم کرونا در یمن هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، در این بیانیه آمده است: سازمان آکسفام برای مقابله با پاندمی کرونا، اقداماتی از قبیل پشتیبانی از نظام مراقبت‌های بهداشتی در یمن برای کمک به مقابله با خطرات این ویروس کشنده انجام داده است.

آکسفام افزوده است: یمن در معرض خطر شیوع موج دوم ویروس کروناست و سازمان درحال حاضر تجهیزات بهداشتی، لوازم بیمارستانی و خدمات سیار را به مناطق روستایی ارائه می دهد.

سازمان بین المللی امدادرسانی آکسفام در بیانیه خود آورده است که این سازمان دفتر بهداشت استان عمران واقع در شمال غرب یمن را با ۵ مرکز بهداشتی سیار تجهیز کرده است.

بنابر اعلام منابع بهداشتی در مناطق تحت اشغال نیروهای دولت مستعفی یمن، تاکنون ۲ هزار و ۶۳ نفر در این مناطق به کرونا مبتلا شدند و ۶۰۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این ویروس جان باختند.

عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان و آمریکا در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی- آمریکایی، تجاوز به کشور یمن را آغاز کرد اما در حدود ۶ سال گذشته به استثنای امارات و آمریکا، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز هم‌اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است.

براثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی به شهادت رسیده‌اند و براساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده‌ است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان