ربیعی: ایجاد اشتغال در سیستان و بلوچستان از اولویت‌های دولت است

چابهار- ایرنا- دستیار ارتباطات اجتماعی رییس‌جمهوری و سخنگوی دولت گفت: سیستان وبلوچستان از اولویت‌های دولت برای ایجاد اشتغال است به همین منظور سهم این استان از نظر منابع صندوق کارآفرینی امید و همچنین توسعه اشتغال روستایی بیشتر شده است.

به گزارش ایرنا علی ربیعی شامگاه دوشنبه در حاشیه مراسم کلنگ زنی ۲ پروژه آموزشی و کشاورزی در نیکشهر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: بیش از یکهزار میلیارد تومان تسهیلات و کمک‌های مختلف برای توسعه اشتغال روستایی سیستان وبلوچستان ارائه شده و با توجه به فرهنگ منطقه سود این تسهیلات یا چهار درصد و یا صفر درصد در نظر گرفته شده است.

وی گفت: براساس بررسی ها و تحقیق انجام شده و آمار و اطلاعاتی بدست آمده اشکالات پیش روی آبرسانی با هماهنگی وزارت نیرو بررسی شده و شاید در موارد خاصی آب نبوده است ولی هم‌اینک در همه جا آب یا در شبکه آبرسانی و یا با تانکر به مردم تحویل داده می‌شود.

سخنگوی دولت با اشاره به کلنگ زنی مجتمع شبانه روزی روستایی بخش بنت با اعتبار ۱۰ میلیارد تومان و مجتمع گلخانه‌ای نیکشهر با هفت میلیارد تومان، افزود: این طرح‌ها می‌تواند نقش مهمی در اشتغال و ارتقای کیفی آموزش این شهرستان داشته باشند.

وی بیان کرد: توانمندسازی و ایجاد زیرساخت ها و گسترش مراکز فنی و حرفه ای از اهداف و برنامه‌های دولت است.

دکتر ربیعی اظهارداشت: دولت در بخش خدمات، گردشگری، صنایع جانبی محصولات کشاورزی در سیستان وبلوچستان اقدامات بسیار خوبی انجام داده است.

وی به ظرفیت‌های سیستان وبلوچستان اشاره کرد و گفت: طرح‌هایی در زمینه بسته بندی و صنایع کشاورزی، معدن، دام و طیور و خدماتی با ارائه تسهیلات در حال اجراست و یا در آِینده اجرایی می‌شود که این طرح‌ها منجر به رونق اشتغال منطقه خواهد شد.

سخنگوی دولت بیان کرد: دولت برای تامین آب مردم سیستان وبلوچستان تلاش‌های زیادی کرده بطوریکه در مناطقی که آب لوله کشی وجود ندارد با تانکر آبرسانی سیار می‌شود.

وی ادامه داد: در سطح سیستان وبلوچستان مدرسه‌ای در روستای مرزی مهرستان افتتاح شد و خیلی خوشحالم که این مدرسه در یکی از روستاهای محروم این استان ساخته و امروز افتتاح شد.

ربیعی به هفته وحدت اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی هیچ‌گاه به دنبال جنگ نبوده و هم‌اینک هم دست دوستی را به سوی کشورهای مختلف دراز کرده و همواره به دنبال صلح و دوستی و وحدت هستیم.

وی گفت: هفته وحدت در کشور عمیق شده و حتی کشورهای مختلف اروپایی دنبال می‌شود و باید گفت که در آستانه مولود بزرگترین انسان روی زمین هستیم و نباید برای کمک به همدیگر و ایجاد وحدت دریغ کنیم.

به گزارش ایرنا علی ربیعی سخنگوی دولت و رییس هیات مدیره صندوق کارآفرینی امید و اصغر نوراله زاده مدیرعامل این صندوق شامگاه یکشنبه برای بازدید و کلنگ زنی چند طرح مهم اقتصادی و زیربنایی در جنوب سیستان و بلوچستان وارد فرودگاه بین‌المللی زاهدان شدند.

ربیعی و نورالله زاده در بدو ورود به فرودگاه بین‌المللی زاهدان مورد استقبال علی زینی وند معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان و بلوچستان و مهرداد جهاندیده رییس شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفتند.

مدیر صندوق کارآفرینی امید سیستان و بلوچستان در حاشیه این سفر در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: در این سفر قرار است کلنگ دبیرستان شبانه روزی دخترانه در نیک‌شهر به زمین زده شود.

ادریس دینارزهی افزود: این مدرسه به همت صندوق کارآفرینی امید با همکاری سازمان نوسازی مدارس در روستای سیلزده دَستگِرد بخش بِنت نیک‌شهر ساخته می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha