معاون استاندار کردستان: امنیت پایدار با اشتغال در مرزها تثبیت می‌شود

سنندج - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان گفت: برای ایجاد امنیت پایدار باید در مرزها و مناطق مرزی اشتغال پایدار برای مردم ایجاد کنیم.

به گزارش ایرنا، خالد جعفری شامگاه دوشنبه در نشست همفکری و هم افزایی دستگاه های اجرایی پیرامون ایجاد اشتغال پایدار مرزنشینان، اظهار داشت: کولبری شایسته مردم ما نه تنها در استان بلکه در هیچ جای کشور نیست.

وی در این نشست که با حضور عضو هیات مدیره بنیاد برکت برگزار شد، ضمن تقدیر از تلاش این بنیاد در ایجاد توسعه و اشتغال، افزود: کولبری در کردستان، وسیعتر از ۲ استان کرمانشاه و آذربایجان غربی است و این امر سبب شده انتظار ما از بنیاد، بیشتر باشد.

جعفری با یادآوری پیشینه تجارت مرزی میان کردستان و اقلیم کردستان عراق، وضعیت امروز را به نوعی زاییده شرایط اقتصادی کشور اعلام کرد.  

وی ضمن اشاره به شناسایی ۳۳ هزار خانوار ساکن در شعاع ۲۰ کیلومتری مرزهای استان اضافه کرد: از این تعداد، نام ۲۹ هزار خانوار برای دریافت کارت مرزنشینی ثبت شدند و ۲۲ هزار نفرشان دارای کارت هستند.

معاون اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به تلاش برای ساماندهی تجارت رسمی در بازارچه‌های استان گفت: تلاش داریم در جنگ اقتصادی فعلی، بازارچه‌های مرزی منبعی برای ایجاد درآمد مردم شود و رویه کولبری کاهش یابد.  

وی بر لزوم جلوگیری از موازی کاری و هدر رفت انرژی تاکید و یاوآری کرد: اگر می خواهیم برای کولبران شغل ایجاد کنیم، باید توقعات افراد را برآورده کنیم.  

جعفری با اشاره فعالیت موفق کارگاه تولید ادوات موسیقی در سنندج، تاکید کرد: آنچه ریشه در فرهنگ کردستان دارد می‌تواند اشتغال پایدار ایجاد کند. ‌

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =