۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۵۶
کد خبرنگار: 2447
کد خبر: 84097374
۰ نفر

برچسب‌ها

ارتش یمن شماری از اعضای القاعده و ائتلاف سعودی را دستگیر کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی وزارت کشور یمن دوشنبه شب از دستگیری شماری از اعضای القاعده و ائتلاف سعودی در استان بیضاء واقع در جنوب یمن خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از المسیره، «عبدالخالق العجری» گفت: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن طی عملیات هفته گذشته در منطقه «القرشیه» استان بیضاء، ۹ تن از عناصر گروه تروریستی القاعده و ۶۳ نفر از نیروهای وابسته به ائتلاف سعودی را دستگیر کردند.

وی افزود: نیروهای یمنی همچنین موفق شدند ۳۲ بسته انفجاری را که عناصر القاعده و داعش در منطقه «القرشیه» کار گذشته بودند، کشف و خنثی کنند.

پیشتر نیز وزارت خارجه یمن با ارسال دو نامه جداگانه به شورای امنیت و سازمان ملل متحد، اسناد ارتباط القاعده و داعش با ائتلاف سعودی را اطلاع رسانی کرده بود.

وزارت کشور یمن نیز اعلام کرده بود که نیروهای «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن در استان‌های أبین و بیضاء از عناصر القاعده کمک گرفتند.

این نخستین باری نیست که نیروهای منصور هادی برای انجام عملیات در مناطق جنوبی یمن که محل حضور عناصر داعش و القاعده است به آن ها متوسل می‌شوند.

براساس گزارش رسانه‌های یمنی، نیروهای وابسته به عربستان سعودی بهمن ماه گذشته حدود ۱۵۰ نفر از نیروهای سازمان تروریستی القاعده را از استان‌های «ابین، حضرموت و بیضا» به شهر «مأرب» یمن اعزام کرده بودند.

نیروهای متجاوز عربستان در حملات خود علیه مردم یمن از گروه‌های مختلف تکفیری استفاده می‌کنند و گزارش‌های رسانه‌ای، حضور نیروهای تکفیری و مزدوران آنها را در نبرد علیه ارتش و کمیته‌های مردمی یمن تأیید کرده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =