نماینده پارلمان عراق: با تغییر رئیس جمهوری، سیاست آمریکا تغییر نمی کند

بغداد - ایرنا- نماینده ائتلاف «الفتح» در پارلمان عراق گفت که با تغییر روسای جمهوری در کاخ سفید واشنگتن، سیاست های آمریکا در منطقه تغییر پیدا نمی کند.

به گزارش ایرنا، «احمد الکنانی» نماینده ائتلاف الفتح درباره امکان تغییر سیاست آمریکا در عراق و منطقه در صورت پیروزی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: سیاست خارجی آمریکا بویژه در خاورمیانه یکی است و با تغییر روسای جمهور، تغییر نمی کند اما تنها اختلاف بین وجود یک رئیس جمهوری معتقد به گفت وگوی سیاسی و دیپلماتیک و یک رئیس جمهوری خواهان تشدید (تنش) است.

وی افزود: انتظار داریم که اگر بایدن پیروز شود، نظیر سلف خود دونالد ترامپ نباشد که (موضع خود) در خاورمیانه و جهان را تشدید کرد.

این نماینده پارلمان عراق که دوشنبه شب با پایگاه «بغداد الیوم» گفت وگو می کرد، خاطرنشان ساخت: سیاست آمریکا برای هر رئیس جمهوری که در آمریکا زمامداری خواهد کرد، ترسیم شده است، اما یکی هست که معتقد به گفت وگو است و یکی هم معتقد به تشدید تنش. 

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز سه شنبه سوم نوامبر برای انتخاب یکی از دو نامزد حزب جمهوری خواه و حزب دموکرات یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =