استرالیا درباره سفر شهروندانش به آمریکا هشدار داد

تهران- ایرنا- استرالیا از بیم بروز شورش و ناآرامی انتخاباتی در آمریکا به شهروندان خود درباره سفر به ایالات متحده هشدار داد.

به گزارش ایرنا، روزنامه دیلی میل دوشنبه نوشت که وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا اعلام کرد: اعتراضات و تجمعات در برخی شهرهای آمریکا ادامه دارد. از حضور در مناطقی که اعتراضات جریان دارد، پرهیز کنید.

در ادامه بیانیه این وزارتخانه آمده است: برای کسب اطلاعات، رسانه‌ها را رصد کنید.

این بیانیه همچنین از شهروندان استرالیایی خواست تا در مقابل کرونا نیز هشیار باشند.

کارشناسان هشدار می‌دهند که در صورتی که نتایج انتخابات روز سه‌شنبه ۱۳ آبان در آمریکا روشن نشود، احتمال بروز شورش در این کشور زیاد است.

آنان همچنین هشدار داده‌اند که فارغ از اینکه "جو بایدن" یا "دونالد ترامپ" به پیروزی برسد احتمال زیادی وجود دارد که ناآرامی‌های انتخاباتی گسترش پیدا کند.

گزارش‌های رسانه‌ای حاکی است که نیروهای امنیتی آمریکا برای مقابله با برخی تهدیدها از جمله خشونت یا حملات برنامه‌ریزی آماده می‌شوند.

برخی ایالت‌های آمریکا نیروهای گارد ملی و واحدها ویژه نظامی خود را برای رویارویی و واکنش سریع در مقابل تهدیدها به حال آماده‌باش درآورده‌اند.

همچنین بسیاری از فروشگاه‌ها و بانک‌ها از بیم بروز آشوب در روز انتخابات اقدام به حصارکشی و ایجاد موانع در مقابل مراکز فعالیت اقتصادی خود کرده‌اند.

بسیاری از بانک ها، مغازه داران و صاحبان فروشگاه ها در شهرهایی از جمله دنور، نیویورک، واشنگتن و لس آنجلس از ترس آشوب روز انتخابات و یا بعد از آن، درحال حصار کشی مقابل فروشگاه‌ها و بانک ها هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =