بستری‌های روزانه کرونا در آذربایجان‌غربی طی سیزدهمین روز متوالی بالای ۲۰۰ نفر است

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به افزایش تعداد بستری‌ها در مراکز درمانی استان به خاطر ابتلا به بیماری کرونا گفت: تعداد بستری‌های روزانه طی ۱۳ روز گذشته همچنان بالای ۲۰۰ نفر است که باید با اهتمام جمعی جلوی این روند گرفته شود.

جواد آقازاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۳۰۰ نفر به خاطر ابتلا به بیماری حاد تنفسی ناشی از ابتلا به بیماری کرونا در مراکز درمانی آذربایجان‌غربی بستری شده‌اند.

وی اضافه کرد: طبق آخرین آمار، تعداد بستری‌های ناشی از ابتلا به بیماری حاد تنفسی در آذربایجان‌غربی به هزار و ۵۳۹ نفر رسیده که از این تعداد ۸۵۵ نفر مشکوک و ۶۸۴ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی بیان کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۷۱ نفر است که از این تعداد، ۸۴ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده با اشاره به افزایش ۱۸ نفری تعداد فوت‌شدگان بر اثر بیماری کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در آذربایجان‌غربی اظهار کرد: علاوه بر آن، آزمایش ۱۲ نفر که طی روزهای گذشته فوت کرده بودند، مثبت اعلام شده که با احتساب آنها تعداد کل فوت‌شدگان در استان به ‌هزار و ۸۸۴ نفر رسیده که روند افزایشی آنان بسیار خطرناک است.

وی ادامه داد: از کل فوت شدگان ۲۴ ساعت گذشته، پنج نفر در ارومیه و ۱۳ نفر دیگر در ۱۰ شهرستان دیگر استان جان خود را از دست داده‌اند.

وی تاکید کرد: با وجود تداوم روند افزایشی ابتلا و فوتی ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی، همچنان شاهد بی‌توجهی عده زیادی در این خصوص هستیم که می‌تواند موجب بروز مشکلات بسیار زیادی شود.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی حدود هشت ماه شیوع بیماری کرونا در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد تداوم خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

پیشتر نیز معاون امور درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی نیز از پر بودن تخت‌های این بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در استان و رییس دانشگاه علوم پزشکی نیز از وخامت بیشتر اوضاع در صورت تداوم روند بی توجهی مردم خبر داده بود.

تاکنون حدود ۴۷ میلیون نفر در دنیا و نزدیک به ۶۲۹ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

از مجموع یک میلیون و ۲۰۷ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز حدود سه درصد مربوط به ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =