۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۵۱
کد خبرنگار: 2243
کد خبر: 84097316
۰ نفر

برچسب‌ها

فردیس به پنج پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیاز دارد

کرج-ایرنا-معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار فردیس اعلام کرد: این شهرستان با توجه به تراکم جمعیت بالا و نبود بیمارستان به پنج پایگاه اورژانس ۱۱۵ نیاز دارد.

بهزاد پرویزی عصر دوشنبه در بازدید از چند پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهرستان فردیس افزود: کمبود پایگاه های اورژانس در سطح شهرستان به ویژه در مناطق حادثه خیز بحرانی جدی است.

وی ادامه داد: با توجه به جمعیت زیاد شهرستان و عواقب عدم در دسترس بودن این امکانات که می تواند منجر به صدمات جانی شهروندان شود باید در جهت افزایش تعداد این پایگاههای امداد رسان  و پاسخگویی به موقع به شهروندان تدابیری اندیشیده شود.

وی افزود: علاوه بر کمبود پایگاه های اورژانس، ترمیم و بازسازی پایگاه ها و آمبولانس ها و تجهیزات موجود نیز باید در دستور کار قرار گیرد که تمام این اقدامات مستلزم همکاری شهرداری و شورای اسلامی فردیس می باشد.

معاون فرماندار فردیس گفت: در این بازدید انتفاع زمین در شهرک مهندسی زراعی از طرف شهرداری مشکین دشت و همچنین شهرک ناز که اقدامات اولیه در این خصوص انجام شده مورد بررسی قرار گرفت و نسبت به شتاب بخشی آن تاکید شد.

پرویزی افزود: حراست از جان شهروندان در راس وظایف همه ما مسئولان می باشد و از مدیریت شهری انتظار می رود  به ویژه با توجه به شرایط کرونایی موجود، به قید فوریت نسبت به اختصاص زمین و اعتبار جهت استقرار این پایگاه های امداد رسان اقدام نمایند.

رییس مرکز فوریت های پزشکی استان البرز نیز گفت: اوژانس در شهرستان فردیس دارای ۸ آمبولانس و ۲ دستگاه موتور آمبولانس  با ۶۵ نفر نیروی دارای تحصیلات تخصصی دانشگاهی در قالب پنج پایگاه ارائه خدمت می کند که ماهیانه متوسط سه هزار ماموریت اورژانسی در شهرستان انجام می شود.

مهرداد بابایی افزود:  مطابق استاندارد جمعیتی، شهرستان فردیس حداقل پنج پایگاه دیگر نیاز دارد که در صورت اختصاص زمین، مجوزهای لازم  جهت افزایش پایگاه از دانشگاه علوم پزشکی و اورژانس کشور اخذ شده است و نسبت به ساخت و تجهیز اقدام خواهد شد.

وی اظهار داشت: از جمله نیازهای دیگر کمک به ارتقاء تجهیزات  پایگاه های اورژانس است مقرر شد نیازمندیهای اورژانس شهرستان در قالب یک طرح جامع جهت بررسی و اخذ تصمیمات مناسب تقدیم فرمانداری شهرستان فردیس شود.

شهرستان ۶۰۰ هزار نفری فردیس در جنوب کلانشهرکرج مرکز استان البرز قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha