۱۰ هزار هکتار از اراضی دیم کردستان تا پایان سال آبی می‌شود

سنندج - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: تا پایان سال جاری ۱۰ هزار هکتار از اراضی دیم استان تبدیل به آبی می‌شود.

به گزاش ایرنا، محمدفرید سپری روز دوشنبه در حاشیه بازدید معاون وزیرجهادکشاورزی از پروژه پایاب سد قشلاق سنندج در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح جامع شبکه‌های فرعی آبیاری و زهکشی غرب و شمالغرب که شامل شش استان کشور بوده و در کردستان به مساحت ۱۶ هزار و ۸۱۰ هکتار در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه  از این میزان هفت هزار و ۵۰۰ هکتار آن باغ و مابقی مربوط به اراضی زراعی است، اضافه کرد: این پروژه در استان حدود ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که در صورت تامین اعتبار مورد نیاز تا خرداد سال آینده به طور کامل به بهره برداری می رسد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان افزود: براساس برنامه ریزی انجام شده ۱۰ هزار هکتار این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد و از این میزان پنج هزار هکتار آن اوایل آذرماه امسال به اتمام می‌رسد.

سپری یادآور شد: این اراضی در حوزه سامانه سد آزاد و پایاب سد قشلاق واقع در شهرستان سنندج، حوزه سدگاوشان و رمشت در شهرستان کامیاران و حوزه سد گاران در مریوان است.

وی با اعلام اینکه تاکنون برای اجرای این پروژه ۳۵۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است، گفت: ۱۵۰ میلیارد تومان دیگر برای اتمام کل پروژه مورد نیاز است.

معاون آب و خاک وزیرجهادکشاورزی امروز دوشنبه به کردستان سفر کرد و در نخستین روز سفر خود از پروژه پایاب سد قشلاق سنندج که شامل ۱۰ فقره ایستگاه پمپاژ است بازدید کرد.

از دیگر برنامه های سفر معاون وزیرجهادکشاورزی به استان در روز چهارشنبه چهاردهم آبان ماه دیدار با استاندار کردستان، بازدید از سامانه انتقال سد آزاد و پایاب سد گاوشان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =