کرونا، مراسم ۱۳ آبان در شیراز را لغو کرد

شیراز-ایرنا-شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان فارس با صدور اطلاعیه ای از لغو مراسم گرامیداشت یوم الله سیزده آبان در شیراز خبر داد.

به گزارش دریافتی شامگاه دوشنبه ایرنا، در متن این اطلاعیه آمده است: به علت وضعیت خاص به وجود آمده ناشی از تشدید بیماری کرونا جهت جلوگیری از انتشار بیشتر این بیماری به تاسی از دستورات دین و مذهب مبنی بر حفظ سلامت جامعه و به زحمت نیفتادن مردم، مراسم گرامیداشت روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را که بنا بود ساعت ۹ صبح روز سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹ در حرم حضرت شاهچراغ, هر چند به صورت محدود و رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار گردد لغو می‌شود. 

در ادامه این مطلب آمده است: بدیهی است مبارزه با استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جهانخوار, زمان و مکان خاصی ندارد و محکومیت جنایات استعماری کشورهای غاصب به هر سبک و طریق و در همه حال امری لازم, واجب و واضح است فلذا مراسم روز سیزده آبان همچنان که قبلا نیز اعلام شده بود در فضای مجازی، رسانه و بسترهای مشابه به صورت سمینارها و نشست های مجازی انجام خواهد شد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی فارس در این اطلاعیه از عموم مردم بصیر و ولایتمدار استان دعوت کرد که راس ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز سه شنبه ۱۳ آبان ۹۹ در منازل به سخنان گهربار مقام معظم رهبری از طریق شبکه های رادیویی و تلویزیونی سراسری گوش فرا دهند.

۱۳ آبان یادآور واقعه تاریخی تبعید امام راحل به خاطر مخالفت با قانون ننگین کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳، به خاک و خون کشیده شدن دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران در سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی به دست دانشجویان پیرو خط امام در ۱۳ آبان ۵۸ است.

۱۳ آبان در تقویم ایران اسلامی به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =