فرماندار بناب از افزایش تعداد مبتلایان به کرونا در این شهرستان خبرداد

تبریز - ایرنا - فرماندار شهرستان بناب با اظهار نگرانی از افزایش تعداد مبتلایان و فوت شدگان کرونایی در این شهرستان اعلام کرد: طی روزهای اخیر آمار فوتی‌ها به سه برابر افزایش یافته است.

شهریار فتحی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به افزایش شیوع ویروس کویید 19 به خصوص از اواسط مهرماه اظهار کرد: متاسفانه به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی برخی از شهروندان این ویروس به شدت در بناب شیوع پیدا کرده و جان تعدادی از همشهریان را گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و مدیریت کرونا شاهد افزایش مرگ و میر در شهرستان خواهیم بود، گفت: اگر ما کرونا را مدیریت نکنیم به طور قطع این بیماری همه ما را درگیر خواهد کرد.

وی با اشاره به خستگی کادر درمانی و پرستاران شهرستان که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند، ضمن دعوت از شهروندان برای رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار کرد: در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی برخورد قاطع با مسئولان انجام می شود.

امام جمعه بناب نیز با تاکید بر ضرورت اجرای محدودیت های کرونایی و رعایت توصیه های بهداشتی از سوی شهروندان اظهار کرد: طی روزها و هفته های اخیر شاهد افزایش تعداد مبتلایان و تعداد فوتی ها در سطح شهرستان هستیم و اگر محدودیت ها اعمال نشود و مردم همکاری نکنند در روزهای آتی با فاجعه بزرگ انسانی روبرو خواهیم شد.

حجت الاسلام باقری بنابی با بیان اینکه اگر رعایت نکنیم مردم زیادی گرفتار این بیماری مزمن خواهند شد، تاکید کرد: از شهروندان انتظار داریم با رعایت پروتکل های بهداشتی در کنترل و کاهش آمار مبتلایان و فوتی ها به مسئولان درمانی کمک کنند.

وی با بیان اینکه اقدامات و مشورت های رهبر معظم انقلاب در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی باید نصب العین مردم و مسئولان باشد، گفت: امروز زدن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عین عبادت و از طرف دیگر کمک به کادر درمان است.

وی ضمن تقدیر از تلاش های طاقت فرسای پزشکان و کادر درمانی شهرستان گفت: فضای بیمارستان های ما محدود است و کادر درمانی نیز خسته شده اند و فضای بیمارستانی ما جوابگوی بیماران جدید کرونایی نخواهد بود.

شهرستان بناب با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری جنوب مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =