۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۶
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84097256
۰ نفر

برچسب‌ها

برادر شهید: ولایت مداری مهمترین ویژگی محمد حسین فهمیده بود

کرج - ایرنا - برادر شهید محمد حسین فهمیده گفت: مهمترین ویژگی شهید محمد حسین فهمیده ولایت مداری بود به گونه ای که تبعیت از فرمایشات امام خمینی (ره) را همانند پیروی کردن از سخنان پدر و مادر می دانست.

مجید فهمیده روز دوشنبه در نشست پرسش و پاسخ با دانش آموزان آموزش و پرورش ناحیه سه کرج در بستر شبکه شاد اظهارداشت: محمد حسین در قبل و بعد از انقلاب با سن کمی که داشت هر دستوری امام راحل می دادند، خوب گوش   می داد و به آن عمل می کرد.

وی با اشاره به اینکه محمد حسین به نماز و خواندن قرآن  و احترام به پدر و مادر اهمیت خاصی می داد، خاطرنشان کرد: این شهید والامقام حتی از کمک درسی به خواهرانمان کوتاهی نداشت.

وی از شجاعت، مهربانی، رفیق خوب داشتن، مودب بودن ، شرکت در مجالس اهل بیت (ع) ، هوشیاربودن، بصیرت داشتن، خوشرویی، اخلاق مداری، داشتن رفتار اجتماعی خوب، خوب درس خواندن و احترام به معلمان به عنوان دیگر ویژگی های برادر شهیدش یاد کرد.

وی بیان داشت: شهید محمد حسین تعصب خاصی به مملکت ، انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی داشت.

برادر شهید فهمیده تصریح کرد: محمد حسین در تظاهرات حمایت از امام خمینی (ره) شرکت داشت و اعلامیه های حضرت امام را در تهران پخش می کرد.

فهمیده با بیان اینکه همه شهدا دریک رسته هستند، اضافه کرد: ۳۶ هزار دانش آموز شهید همه در یک رسته اند امام امام خمینی (ره) درپیام تاریخی خود که فرمودند: رهبر ما آن طفل ۱۳ساله‌ای است که با قلب کوچک خود با نارنجک خود را زیر تانک دشمن انداخت و آن را منهدم کرد.

وی یادآورشد: در این راه شهید محمد حسین فهمیده از سوی امام بزرگوار به عنوان یک الگو لقب گرفت تا سایر نوجوانان و جوانان از وی الگو برداری کنند.

برادر شهید فهمیده ادامه داد: شهدا چراغ راه برای آینده ما هستند و دانش آموزان برای نقش آفرینی درمسیرتوسعه کشورمی توانید از شهدا الگو برداری کنید تا به اهداف خود در زندگی فردی و اجتماعی برسید.

وی تاکید کرد: مهمترین توصیه شهدا به مردم تبعیت محض از ولایت است پس با بصیرت افزایی خود را برای مبارزه با جنگ نرم دشمنان مجهز کنیم.

در این نشست دانش آموزان در مورد زندگی شخصی، نحوه فعالیت های انقلابی این شهید در قبل از انقلاب ، حضور این شهید درجبهه ، نحوه توزیع اعلامیه حضرت امام ، شیطنت های کودکی و نوجوانی درخانه و گروه دوستان در محله و مدرسه  از شهید محمد حسین فهمیده سوال کردند که برادر شهیید به زبانی ساده و قابل درک به آنها پاسخ داد.

روز شهادت این شهید والامقام ، روز بسیج دانش‌آموزی نام‌گذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =