تنها گوشه‌ای از توان نیروی هوایی در رزمایش فداییان حریم ولایت استفاده می‌شود

اصفهان- ایرنا- جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده در رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت گفت: تنها گوشه‌ای از توان نیروی هوای کشورمان در این رزمایش استفاده می‌شود.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ خلبان حمید واحدی، روز دوشنبه در حاشیه برگزاری نهمین رزمایش اقتدار هوایی فدائیان ولایت که در منطقه عمومی اصفهان در حال برگزاری است افزود: این رزمایش بر حسب برنامه‌ریزی قرارگاه مرکزی خاتم‌الانبیا(ص) و متناسب با دکترین نظامی نیروهای مسلح کشور مبتنی بر دفاع، طراحی شده است.

وی اظهار داشت: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در این رزمایش می‌خواهد نشان دهد که در دفاع از حریم کشور عزیزمان سراپا آماده است و این را به تمام جهان اعلام می‌کند که متناسب با دکترین دفاعی نیروهای مسلح، هیچ چشم‌داشتی به خاک کشوری ندارد اما در عین حال نیز تاکید می‌ورزد که در مقابل هرگونه تعارض و حمله‌ای به کشور، با اقتدار کامل می‌ایستد.

جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش، حضور خلبانان و کارکنان فنی جوان در نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان ولایت را یکی از افتخارات نهاجا عنوان کرد و گفت: بزرگترین نقطه عطف ما در این رزمایش، عمل به فرمایشات فرماندهی معظم کل قوا در زمینه لزوم میدان دادن به جوانان در این عرصه است.

وی ادامه داد: جوانان نیروی هوایی ارتش و کارکنان پروازی و فنی در این رزمایش نشان دادند که با تمام وجود آماده دفاع از سرزمین‌شان هستند و سربازی ولایت خود را ثابت کرده‌اند.

امیر سرتیپ خلبان واحدی با بیان اینکه در این رزمایش در حوزه‌های پروازی و فنی از جوانان استفاده شده است، افزود: نقطه عطف دوم این رزمایش استفاده از تجهیزات و مهمات بومی ساخته شده توسط دانشمندان توانمند کشورمان است.

وی خاطرنشان کرد: گرچه امروز تحریم‌های تسلیحاتی را پشت سر گذاشتیم، اما نخستین تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران در حوزه نیروی‌های مسلح بویژه نیروی هوایی صورت گرفت.

امیر سرتیپ خلبان واحدی تصریح کرد: امروز در چنین شرایطی، تجهیزات مورد استفاده نیروی هوایی ارتش به دست نخبگان وزارت دفاع، نیروی هوایی و دانشگاه‌های کشور ساخته شده‌ که باعث افتخار و غرور هر ایرانی است.
وی با اشاره به پیام‌های نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان ولایت برای کشورهای دیگر تصریح کرد: پیام ما به کشورهای دوست، دوستی، مهربانی، رفاقت و یاریست و وابسته نبودن به کشورهای جهان نیز از دیگر پیام‌های بزرگ این رزمایش است.
جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش در باره جزییات سناریوهای نظامی اجرا شده در رزمایش اقتدار هوایی فداییان ولایت گفت: تاکنون و بر اساس طرح‌ریزی انجام شده رزمایش، گسترش عملیاتی جنگنده‌ها و پرنده‌های مورد نیاز  از تعدادی از پایگاه‌های هوایی انجام و این رزمایش با اقتدار کامل آغاز شده است.

به گزارش ایرنا، مرحله اصلی و گام(فاز) عملیاتی نهمین رزمایش اقتدار هوایی فداییان حریم ولایت، صبح امروز دوشنبه با نام مقدس "یا صادق آل محمد(ع)» در منطقه عمومی اصفهان با شرکت هفت پایگاه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و با محوریت پایگاه هوایی شهید بابایی آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =