۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۲
کد خبرنگار: 1395
کد خبر: 84097241
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۴ میلیارد ریال زکات در هریس جمع آوری شد

تبریز- ایرنا - امام جمعه هریس از جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در هشت ماهه سال ۹۹ در این شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام رضا نصرالله پور روز دوشنبه در جلسه شورای زکات شهرستان هریس، اظهار کرد: از مجموع زکات جمع آوری شده در۸ماهه گذشته، ۶۰ درصد مبلغ برای رفع مشکلات محرومین و ۴۰ درصد نیز در پروژه‌های عمرانی مناطق روستایی و شهری هزینه شده است.

امام جمعه هریس افزود: زکات جمع آوری شده درراستای آزادسازی زندانیان، کمک به بهداشت و درمان، امور آموزشی و تحصیلی، معیشتی  محرومان وتامین مسکن آنها وهمچنین درامور عمرانی روستاها و شهرهایی که زکات در آنها جمع آوری شده بود هزینه شده است.

رئیس شواری زکات شهرستان، زکات را یک تکلیف الهی بیان کرد و اظهار داشت: اگر زکات جدی گرفته و این فریضه درست و صحیح اجرا شود، فقر را در جامعه ریشه کن می‌کند.

 حجت الاسلام نصرالله پور خاطرنشان کرد: پرداخت زکات موجب رفع مشکلات عمران و آبادانی منطقه‌ای و تامین نیازهای زیرساختی و عمرانی خواهد شد.

وی با بیان اینکه زکات به عنوان یک واجب الهی است و باید همه به آن پایبند باشند، گفت: ترغیب مردم نسبت به پرداخت زکات و تحقق این امر نیاز به فرهنگ سازی دارد.

امام جمعه هریس  یکی از راههای اصولی جذب زکات را شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد شورای زکات به تفکیک بخش و روستا برشمرد و اظهار داشت: اگر اهمیت موضوع زکات برای مردم تبیین شود، می توان کمک بیشتری به فقرا و نیازمندان کرد.

رئیس شورای زکات شهرستان هریس افزود: افراد با پرداخت زکات اموال خود را بیمه می‌کنند و اگر فرهنگ زکات در جامعه رواج پیدا کند تاثیر بسیار مثبتی در کشور ایجاد خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها