۲۵۴ واحد مسکن مددجویی در چهارمحال و بختیاری احداث شد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۲۵۴ واحد مسکن برای مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان احداث و یا خریداری شده است.

علی ملکپور عصر دوشنبه در پایان آیین افتتاح مسکن مددجویی در منطقه لبد بازفت شهرستان کوهرنگ در گفت و گو با ایرنا افزود: از این تعداد مسکن ۲۳۰ واحد در مناطق روستایی و ۱۷ واحد در مناطق شهری احداث و هفت واحد نیز در مناطق شهری برای مددجویان خریداری شده است.

وی گفت: برای احداث هر واحد مسکونی بیش از ۸۰۰ میلیون تا یک میلیارد ریال از محل تسهیلات کمیته امداد، خیران، تسهیلات بلاعوض و آورده مددجویان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام استان با تاکید بر اینکه برای مددجویان زیرپوشش فاقد مسکن و دارای شرایط دریافت تسهیلات مسکن احداث و یا خریداری می‌شود، افزود: امسال آغاز عملیات ساخت ۳۰۳ واحد مسکن برای مددجویان با همکاری خیران و قرارگاه خاتم و سپاه آغاز شده است.

ملکپور تعهد امسال ساخت مسکن روستایی برای مددجویان زیرپوشش را ۵۰۰ واحد عنوان کرد و گفت: همزمان با ولادت پیامبر اعظم چهار مسکن مددجویی با کمک خیران به مددجویان زیرپوشش این نهاد تحویل داده خواهد شد.

وی گفت: این چهار مسکن در روستاهای محروم صالح کوتاه، لبد، گل سرخ و شوارز احداث شده است روز دوشنبه یک واحد از این منازل به مددجوی زیرپوشش تحویل داده شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: برای احداث این مسکن یک فرد خیر ۹۰۰میلیون ریال پرداخت کرده است.

وی از توزیع  ۴۰۰ بخاری گازسوز برای خانوادههای مددجوی ساکن در مناطق محروم کوهرنگ، بازفت، میانکوه، منج، اردل و ناغان خبر داد.

به گزارش ایرنا، ۳۹ هزار خانوار با جمعیتی بیش از ۹۰ هزار نفر در استان زیرپوشش خدمات این نهاد حمایتی قرار دارند که ۶۰ درصد افراد زیرپوشش این نهاد زنان سرپرست خانوار هستند.

کوهرنگ در ۸۵کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها