۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۵
کد خبرنگار: 851
کد خبر: 84097219
۰ نفر

برچسب‌ها

پروازهای رفت و برگشت رشت به مقصد کیش افزایش یافت

رشت – ایرنا - مدیرکل فرودگاه گیلان از افزایش پروازهای رفت و برگشت رشت به مقصد کیش خبر داد.

 سید محسن میرحسینی  عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از نیمه دوم آبان ماه  پرواز رفت و برگشت رشت – کیش در روزهای یکشنبه و چهارشنبه هر هفته از سوی شرکتهای هواپیمایی ساها انجام می شود.
وی اظهار داشت: این تعداد به پروازهای روزهای دوشنبه،سه شنبه، پنجشنبه و جمعه فرودگاه سردار جنگل رشت توسط شرکت های هواپیمایی کیش  و ایرتور اضافه شده است.
میرحسینی بیان کرد: تعداد پروازهای این فرودگاه ضمن افزایش نسبت به ماه قبل در مهرماه امسال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته نیز هفت درصد افزایش یافته است.
پروازهای فرودگاه سردارجنگل رشت در حال حاضر به ۱۰مقصد پروازی انجام می شود.  
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت با علامت اختصاری ( OIGG) در کتاب هوانوردی دنیا به ثبت رسیده؛ تأسیس فرودگاه رشت به سال ۱۳۴۷ خورشیدی باز می‌گردد؛ این فرودگاه از لحاظ دسترسی شهری در شهر رشت بعنوان یکی از برترین فرودگاه‌های ایران و در رتبه ۱۲ از نظر آمار پروازی به شمار می آید.
فرودگاه رشت دارای موقعیت ارتباطی ممتاز حاشیه دریای کاسپین و در مسیر کریدور شمال - جنوب و در سومین شهر گردشگرپذیر ایران (رشت) واقع شده؛ این فرودگاه در هفت کیلومتری جاده رشت به انزلی و ۱۵ کیلومتری منطقه آزاد انزلی قرار دارد و مساحت کل آن به ۲۲۰ هکتار می رسد؛ ارتفاع آن ۴۰ پا پایین تر از آب های آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =