روند فرهنگسازی برای مقابله با ویروس کرونا کند است

کرج - ایرنا - رییس شورای اطلاع رسانی استان البرز با انتقاد از روند کند فرهنگ سازی در جامعه برای مقابله با ویروس کرونا گفت: متاسفانه ابتلا و فوت مردم به دلیل شیوع این ویروس روز به روز در حال افزایش است.

نورمحمد فردی روز دوشنبه در حاشیه نشست شورای اطلاع رسانی استان البرز  افزود: چهار عامل زمان، فضا، تجمع و مکان از مهمترین عواملی است که از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد توجه قرار گرفته و باید به جدیت از سوی مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: هر فردی باید با رعایت دستورالعمل های بهداشتی هم خود و هم دیگران را به رعایت این موارد توجه دهد تا بتوانیم در کنترل این بیماری موفق شویم.

فردی گفت: تا زمانی  که مردم این بیماری را جدی نگرفته و دستور العمل ها را رعایت نکنند مسوولان قادر به کنترل شیوع بیماری  نخواهند بود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز در ادامه بیان داشت: با توجه به همجواری و نزدیکی استان های تهران و البرز با تصویب ستاد ملی کرونا این ۲ استان بصورت یکپارچه دیده شدند و تمام تدابیر اتخاذ شده برای  ۲ استان بصورت یکسان اجرایی خواهد شد.
وی افزود: با توجه به پیگیری‌های استاندار البرز از ستاد ملی مقابله با کرونا و شیوع مجدد بیماری کرونا ، تاکید بر اجرای دقیق دستورالعمل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی ، براساس مصوبه چهل و دومین جلسه ستاد ملی به ریاست رییس جمهوری ، دستگاه های اجرایی این استان  مکلف هستند از امروز دوشنبه ۱۲ آبان ماه تا پایان آبان ماه نسبت به اجرای مصوبه ستاد اقدام کنند.
رییس شورای اطلاع رسانی استان البرز ادامه داد: بر این اساس ادارات استان باید نسبت به کاهش حضور کارکنان خود به میزان ۵۰ درصد اقدام و ترتیبی اتخاذ کنند تا در ارایه خدمات به مردم و ارباب رجوع، به ویژه خدمات ضروری به شهروندان وقفه ای ایجاد نشود.

وی یاد آورشد: همچنین روزهای کاری هفته از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۷:۳۰ تا ۱۴:۳۰ مانند استان تهران است و در این مدت روزهای پنجشنبه تعطیل خواهد بود.

بر اساس مصوبات چهل و دومین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا در خصوص چگونگی محدودیت ها در تعطیلات پیش رو،  از ساعت ۱۲ روز دوشنبه ۱۲آبان خروج خودروهای شخصی با پلاک بومی و ورود خودروهای شخصی با پلاک غیربومی از یا به ۲۵ مرکز استان، به شرح مندرج در بند ۲ ، ممنوع است.
براساس این مصوبات  مراکز استان‌های دارای ممنوعیت عبارتند از تهران، البرز، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، فارس، خوزستان، کردستان، اصفهان، قم، مرکزی، خراسان جنوبی، اردبیل، کرمانشاه، بوشهر، هرمزگان، یزد، لرستان، خراسان شمالی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، همدان، زنجان، سمنان و کرمان هستند که  اعمال ممنوعیت‌ها در استان‌های تهران و البرز از انتهای حوزه استحفاظی آنها آغاز و به صورت یکپارچه، ورود پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی ممنوع می‌ شود.

همچنین زمان خاتمه طرح مذکور ساعت ۲۴ روز جمعه مورخ  ۱۶ آبان است که پلیس راهور نسبت به اعمال جریمه ۵۰۰ هزار تومانی برای متخلفان بر اساس کد تعریف شده قبلی، اقدام می کند.

 در چهل و دومین مصوبه جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا آمده، ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن تشکیل جلسه با دستگاه های متولی نسبت به هماهنگی و پشتیبانی جهت اجرای محدودیت‌های ابلاغی اقدام کند که در این راستا لازم است ادارات کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان نسبت به انسداد معابر غیر اصلی با هماهنگی پلیس راهور استان اقدام کنند و کمیته اطلاع رسانی نسبت به انجام اقدامات تبیینی و انعکاس تصمیمات در رسانه‌های کشور اعم از صدا و سیما و مطبوعات، اقدام مستمر و موثر معمول  دارد که دراین زمینه  تنظیم اطلاعیه های لازم و انجام مصاحبه های تخصصی مد نظر و اقدام قرار گیرد.
عدم اعمال ممنوعیت های تعیین شده برای خودروهای عمومی، انتظامی، امدادی، درمانی، خدماتی، حمل کالاها و مواد اساسی از دیگر مصوبات این نشست است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =