فرماندار میانه: اعمال محدودیت‌ها به منظور قطع زنجیره شیوع کروناست

تبریز- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه میانه با اشاره به اعمال محدودیت‌های کرونایی در شهرستان از ۱۴ آبان تا ۲۳ آبان برای گروه‌های شغلی دو، سه و چهار بنابر شرایط حاد موجود اظهارکرد: این محدودیت‌ها به منظور قطع زنجیره شیوع کروناست.

محمدرضا مشایخی روز دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با شیوع بیماری کرونا تاکید کرد: اعضای ستاد باید ضمن اعمال محدودیتهای مربوطه با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و عدم تجمع در حیطه مسوولیت خود به صورت جدی بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی نظارت کرده و طبق مقررات با متخلفان برخورد کنند.

وی همچنین با اشاره به تداوم فعالیت مشاغل گروه یک که شامل صنوف و واحدهای ضروری جامعه است بر تشدید بازدیدها و نظارتها توسط گروه های مربوطه با مسوولیت رییس اداره تاکید و خواستار برخورد جدی با متخلفین شد.

مشایخی با اشاره به عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در جایگاههای سوخت بر لزوم سوختگیری توسط اپراتورها و تامین اقلام بهداشتی از جمله دستکش در جایگاهها اشاره کرد و خواستار بازدید مستمر از جایگاهها و اعلام نتیجه به معاونت استانداری و فرمانداری ویژه شهرستان شد.

فرماندار ویژه میانه به محدودیتهای مربوط به برگزاری هرگونه مراسم در آرامستان ها و برگزاری مراسم تدفین همانند گذشته اشاره کرد و گفت: هیئت امنای گلزار باید به تامین نیرو و استقرار آنها در ورودی گلزار جهت جلوگیری از تجمع و ورود افراد و نیروی انتظامی نیز نسبت به تامین نیرو برای نظارت مستمر بر گلزار اقدام کند.

مشایخی از اداره ورزش و جوانان نیز خواست تا نسبت به بازدید از اماکن ورزشی جهت جلوگیری از انجام هرگونه فعالیت ورزشی در آنها چه روباز و چه سرپوشیده اقدامات لازم را اعمال کنند.

وی همچنین بر لزوم حساسیت و جدیت بیشتر اکیپهای نظارتی نسبت به کنترل رعایت پروتکل های بهداشتی در مشاغل گروه یک و تعطیلی گروههای دو، سه و چهار و برخورد قانونی با اصناف و کسبه متخلف تاکید کرد و از آن ها خواست تا با نصب بنر بر سر درب این واحدها علت پلمب را اعلام کنند.

مشایخی در ادامه خواستار اقدام برای اجرای مصوبات جلسه در سطح بخش ها با نظارت بخشداران ، دهیاران و شوراهای اسلامی شد.

فرماندار ویژه میانه بر حذف جلسات غیرضروری تاکید و اضافه کرد: جلسات مهم و ضروری با کمترین عضو حداکثر ۱۲ نفر و با رعایت کلیه پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری به صورت محدود برگزار خواهد شد.

وی همچنین با بیان محدودیت در انجام آزمایشات بیماری کرونا اظهار کرد: عدم نیاز به تست برای عموم مردم و انجام آن تنها برای افراد دارای علائم خاص بیماری باید اطلاع رسانی شود.

مشایخی بر ضرورت بازدید مستمر از کارگاههای فعال در پروژه های عمرانی و الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی در این کارگاهها تاکید و خواستار ضدعفونی مستمر میدان دواب، کشتارگاه و میدان تره بار  شد و رعایت پروتکل های بهداشتی در این مکانها را ضروری برشمرد.

وی در پایان اتخاذ تمهیدات جهت جلوگیری از تجمعات و ازدحام جمعیت جهت اتراق در بوستان ها با کشیدن نوار خطر در محوطه و تذکر لازم برای عدم حضور در این مکانها را مهم خواند و سرای سالمندان را نیز از محلهایی خواند که نیاز مستمر به بازدید جهت رعایت پروتکل های بهداشتی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =