شهردار شهر جدید جلیل آباد پیشوا انتخاب شد

تهران- ایرنا- با رأی اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر جدیدالتأسیس جلیل‌آباد شهرستان پیشوا، عبدالله میرزایی به عنوان نخستین شهردار این شهر معرفی شد تا پس از سه ماه بلاتکلیفی، شهرداری این شهر تأسیس و ساختار آن از روستا، به شهر تغییر پیدا کند.

به گزارش ایرنا، ۲۵ تیرسال ۹۸، وزارت کشور با ارتقای روستای جلیل‌آباد به شهر موافقت کرد و پنجم مرداد ماه امسال،با انجام آئین تحلیف اعضای شورای روستای جلیل‌آباد از توابع شهرستان پیشوا، این روستا رسما به شهر ارتقا پیدا کرد ولی انتخاب شهردار این شهر جدیدالتأسیس، با کش و قوس‌های فراوانی مواجه بود تا آن‌جا که هفته گذشته فرماندار پیشوا با انتقاد شدید از اعضای شورا خواست تا هر چه سریعتر نسبت به انتخاب شهردار اقدام کنند.

شهر جلیل آباد با جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر از امکاناتی نظیر ۷ مدرسه، سه مسجد، یک حسینیه، سالن و زمین چمن ورزشی، کتابخانه عمومی، کانون فرهنگی هنری، پایگاه بسیج، مرکز خدمات جامع سلامت، خانه بهداشت، کلانتری، پادگان وزارت دفاع، نمایندگی اداره ورزش و جوانان و صدها هکتار راضی حاصلخیر برخوردار است.

در جلسه امروز دوشنبه اعضای شورای اسلامی شهر جلیل آباد، اعضا به اتفاق آراء عبدالله میرزایی که پیش از این به مدت سه سال مسوولیت دهیاری روستای جلیل آباد را بر عهده داشت، به عنوان نخستین شهردار جلیل آباد معرفی کردند تا پس از طی مراحل قانونی، فعالیت خود را آغاز کند.

میرزایی از ساکنان شهرستان پیشوا است که علاوه بر دهیاری روستای جلیل آباد، مسولیت دهیاری روستای سرگل از توابع بخش مرکزی پیشوا را نیز بر عهده داشت.

خبرگزاری جمهوری اسلامی، هفته گذشته در گزارش خبری با عنوان " شهر جلیل آباد همچنان بدون شهردار" به موضوع انتخاب شهردار این شهر پرداخته بود.

شهرستان پیشوا با دو بخش مرکزی و جلیل‌آباد در ۴۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع است.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها