مسیر تشرف به حرم مطهر رضوی از بازارچه سراب افتتاح شد

مشهد- ایرنا- مسیر تشرف به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از بازارچه سراب مشهد روز دوشنبه طی مراسمی افتتاح شد.

شهردار مشهد در این مراسم گفت: این پروژه در چارچوب مفهوم "حرم‌شهر" اجرایی شده است. 

محمدرضا کلائی اظهار امیدواری کرد تمامی مسیرهای تشرف به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) تکمیل شوند و حلقه‌های بعدی مسیرهای تشرف پروژه حرم‌شهر، شامل کوچه شوکت الدوله، کوچه مخابرات و آیت‌الله طبسی نیز آماده شود و این مسیر تا میدان سعدی امتداد پیدا کند.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: شورای پنجم از ابتدای فعالیت، پروژه های رفت و آمد پیاده را در اولویت قرار داده و این پروژه که یکی از پروژه های اصلی در بافت مرکزی شهر مشهد است، با اولویت پیاده محوری اجرا شده است.

محمد هادی مهدی نیا افزود: یکی از تغییراتی که طی سه دهه گذشته در تعریف مواجهه شهر با تردد و حمل و نقل اتفاق افتاده، تغییر نگاه از تردد خودرو محور به پیاده محور است.

وی با بیان اینکه پیاده مداری گفتمانی است که امروز بدنه علمی شهرسازی بر آن صحه می گذارد ادامه داد: بخش مهم‌تر این پروژه، فرهنگ‌سازی است و این مهم مهیا نمی‌شود مگر اینکه مدیریت شهری با مشارکت مردم وارد کار شود.

شهردار منطقه هشت شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: این پروژه در راستای پیاده‌محوری و بهسازی و زیباسازی مسیرهای منتهی به حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) از سال گذشته آغاز شد.

حسین عبدالله‌زاده افزود: این پروژه در پنج هزار و ۶۲۸ متر عرصه معبر با هزینه ٦٠ میلیارد ریال و به طول ۴۲۳متر اجرا شد.

اولین محله‌های مشهد محله نوغان و سراب است، محله سراب یکی از محله‌های اعیان‌نشین بوده که بیشتر بزرگان شهر ساکن این محله بودند، سراب از نظر موقعیت جغرافیایی بین محله ارگ و بالاخیابان قرار داشته است.
بازارچه سراب دارای کوچه‌های باریکی است که امروز پروژه مسیر تشرف به حرم مطهر رضوی از این بازارچه مورد بهره برداری قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =