فرماندار: با برهم‌زنندگان محدودیت‌های کرونایی در اشنویه برخورد می‌شود

مهاباد- ایرنا- فرماندار اشنویه گفت: محدودیت‌های کرونایی با شدت بیشتر در این شهرستان اعمال می‌شود و با خاطیان طبق قانون برخورد جدی خواهد شد.

عبدالسلام مام‌عزیزی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان همچنان در حال افزایش بوده و فوت ناشی از این بیماری در این شهرستان طی روزهای اخیر به مرحله نگران‌کننده‌ای رسیده است.

وی گفت: با افزایش تعداد بستری شدگان بخش کرونای بیمارستان، ظرفیت پذیرش تکمیل شده‌ و آمار مبتلایان به ۹۱۲  و فوتی‌ها به ۴۰ نفر رسیده‌است.

فرماندار اشنویه با بیان اینکه محدودیت‌های کرونایی تشدید می‌شود، گفت: انجام آزمایش قبل از ازدواج تا پایان محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان ممنوع است و با مجموعه‌های مرتبط با مراسم عروسی و عزداری برخورد و در صورت ارایه خدمات پلمب خواهند شد.

وی اظهار کرد: شهروندان در صورت مشاهده برگزاری مراسم عروسی می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۴۶۲۳۳۶۷ یا ۱۱۰ تماس بگیرند.

وی ادامه داد: از امروز نیز علاوه بر اطلاع‌رسانی از طریق فضای مجازی ،از طریق بلندگوهای سیار در سطح شهر نسبت به تعطیلی تمامی گروه‌های شغلی ۲و۳و۴از روز چهارشنبه به مدت یک هفته اقدام می‌شود.

مام‌عزیزی گفت: استفاده از ماسک طی ۲ هفته اخیر بین شهروندان بیشتر شده و هم‌اکنون بیش از ۸۰ درصد مردم از ماسک‌های بهداشتی در سطح شهر استفاده می‌کنند.

وی گفت: قبل از خیز سوم بیماری کرونا در اشنویه استفاده از ماسک در سطح شهرستان با سهل‌انگاری برخی از شهروندان به کمتر از۱۰ درصد رسیده بود اما در حال حاضر با توجه به وضعیت شیوع کرونا زدن ماسک همه‌گیر شده است.

وی با قدردانی از اقدام شایسته پایگاه‌های خبری و  سریعترین نقاش آسیا در راه‌اندازی پویش "ماسک می‌زنیم" افزود: شهروندان به این پویش بپیوندند تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از میزان مبتلایان کاسته شود.

اشنویه  در جنوب آدربایجان‌غربی جزو ۹ شهر استان است که محدودیت شدید کرونایی در آنها اعمال می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =