اتحادیه تعاون روستایی به توزیع گوشت قرمز در اصفهان اقدام می‌کند

اصفهان- ایرنا- معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: اتحادیه تعاون روستایی به کمک شهرداری مکان‌هایی برای تولید به مصرف دام سبک و گوشت قرمز برای تعدیل قیمت‌ها مهیا می‌کنند.

اسماعیل نادری روز دوشنبه در حاشیه کارگروه تنظیم بازار در گفت و گو با ایرنا افزود: گوشت قرمز طی ۲ هفته اخیر روند افزایش قیمت را پیش گرفت اما در سه روز گذشته از قیمت‌ها کاسته شده است.

وی تصریح کرد: تا زمانی که قیمت مرغ به قیمت تنظیم بازار نزدیک شود مرغ منجمد را به بازار تزریق خواهیم کرد از این رو هیچ مشکلی در راستای ذخایر مرغ در استان اصفهان نداریم.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان بیان کرد: پیش‌تر مشکلاتی در راستای نوسانات تامین نهاده‌ها شاهد بودیم که با رفع مشکلات سامانه بازارگاه تامین نهادده‌ها برای طیور برطرف شد.

وی ادامه داد: اما در راستای تامین نهاده گاوداران به دلیل هویت‌دار شدن ۶۰ درصد از آن‌ها با مشکل مواجه است که انتظار داریم تا پایان آبان ماه هویت دار شدن دام‌های سنگین محقق شود و تامین نهاده‌ها صورت بگیرد.

نادری اظهارداشت: مباحث مطرح شده در این جلسه پیرامون کالاهای اساسی از قبیل مرغ، گوشت قرمز و دام زنده، روغن خوراکی و تامین نهاده‌های دامی برای مصرف واحدهای دامداری و طیور استان بود.

وی درباره تامین روغن تصریح کرد: در ابتدا باید مشکل کارخانه گلبهار که تنها تولید کننده روغن خوراکی در اصفهان است را در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید حل کنیم، این کارخانه در حال حاضر با ظرفیت اندکی مشغول به کار است.

معاون بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت گفت: تمامی حواله تخصیص یافته روغن به استان صادر شده و امروز اولین محموله از کارخانه خرمشهر وارد استان اصفهان و توزیع شده است.

وی افزود: امیدواریم طی روزهای آینده محموله‌های روغن خوراکی وارد استان شود، از همشهریان می‌خواهیم صبور بوده و بدانند به زودی روغن خوراکی در بازار تامین خواهد شد.

نادری اظهارکرد: قرار شد از ظرفیت فعالان اقتصادی و عمده فروشان بازار مواد غذایی استفاده و جذب روغن به روش‌های دبگر به جز تنظیم بازار رخ دهد.

وی با بیان اینکه اکنون مشکلی در تامین پیاز نداریم، گفت: روزهای گذشته به دلیل صادرات پیاز قیمت‌ها افزایش داشته که سازمان جهاد کشاورزی موظف به بررسی این موضوع شده است.

به گفته وی ذخیره پیاز در استان مطلوب است به گونه‌ای که یکی از تامین کنندگان پیاز کشور این استان است.

هشت هزار واحد صنفی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =