آتش جنگل‌های گلستان پس از نابودی ۲۵ هکتار درخت و مرتع مهار شد

گرگان - ایرنا - آتش عرصه‌های جنگلی توسکستان گرگان و محدوده "گردنه شلمی" شهرستان مرزی مراوه‌تپه پس از نابودی ۲۵ هکتار از درختان و مراتع این مناطق با فعالیت چند ساعته نیروهای امدادی و مردمی مهار شد.

گستردگی و سخت‌گذر بودن مسیر دسترسی به منطقه محل وقوع آتش در توسکستان موجب اعزام نیروهای امدادی با ۱۰ سورتی پرواز بالگرد هلال احمر شد.

علاوه بر آن تعدادی از نیروهای مردمی، منابع طبیعی و محیط زیست با طی کردن مسیر پنج ساعته تا مناطق مازوآروم و پنبول‌چال تلاش برای خاموش کردن این آتش را آغاز کردند.

گفته می شود این آتش سوزی از شب گذشته در این مناطق آغاز شده بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان روز دوشنبه به ایرنا گفت که بر اثر وقوع این آتش سوزی ۱۰ هکتار از عرصه جنگلی این مناطق سوخت.

به گفته سیدرضا قادری با وجود مهار کامل این آتش سوزی، حدود ۸۰ نیروی منابع طبیعی، محیط زیست و بسیج مردمی برای اطمینان خاطر از شعله‌ور نشدن مجدد آتش در منطقه حضور دارند.

وی گفت که برای خاموش کردن این آتش سوزی از توان انسانی و عملیاتی شهرداران و دهیاران برخی مناطق گلستان نیز استفاده شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گلستان همچنین بیان کرد: آتش سوزی شامگاه گذشته مراوه‌تپه ۱۵ هکتار از عرصه‌های مرتعی و جنگلی محدوده "گردنه شلمی" این شهرستان مرزی را سوزاند.

وی گفت که این آتش سوزی صبح امروز به طور کامل مهار شد.

چند روز قبل مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان با اشاره به تجهیز عرصه‌های طبیعی این استان به ۲ خودرو آتش‌نشانی جدید گفته بود که جزو استان‌های پرخطر در احتمال وقوع آتش در جنگل و مرتع هستیم.

زمین‌های زیرپوشش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزون بر یک میلیون و ۳۹۷ هزار و ۲۴۴ هکتار است که ۴۵۲ هزار و ۱۸۵ هکتار آن جنگل، ۸۶۲ هزار و ۸۲۵ هکتار مرتع، حدود ۲۰ هزار هکتار ساحل و ۶۲ هزار و ۴۲۰ هکتار زمین‌های مستحدث و موات است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha