روند کاهش شدید بارش در آذربایجان‌غربی همچنان ادامه دارد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه در آبان‌ماه جاری همچنان شاهد عدم وجود بارش در استان هستیم، گفت: روند کاهش شدید بارش در استان از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر) همچنان ادامه دارد.

اتابک جعفری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حالی میزان بارش ۱۱ روز نخست آبان امسال در آذربایجان غربی، صفر است که در مدت مشابه سال گذشته هشت میلی متر بارش داشتیم و متوسط بارندگی در درازمدت نیز حدود ۱۸ میلیمتر است.

وی اضافه کرد: از ابتدای سال آبی جاری نیز تنها ۷.۷ میلی متر بارش در آذربایجان غربی ثبت شده در حالی که رقم مشابه در سال آبی گذشته و متوسط درازمدت به ترتیب ۲۵ و ۳۵ میلیمتر بود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: بیشترین میزان کاهش بارش در سال آبی جاری نسبت به سال آبی گذشته و متوسط درازمدت به حوضه رود زاب اختصاص دارد که به ترتیب شاهد کاهش ۹۸ درصدی و ۹۹ درصدی در این خصوص هستیم.

جعفری با اشاره به اینکه در این حوضه تاکنون کمتر از یک میلی متر بارش شاهد بوده ایم، گفت: در حوضه های دریاچه ارومیه و زاب نیز طی ۶ هفته نخست سال آبی جاری، به ترتیب ۶ و ۱۲ میلیمتر بارش گزارش شده است.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های با بارش مناسب در کشور است که در سال آبی ۹۷-۹۸ حدود ۵۲۰ میلیمتر و در سال آبی گذشته نزدیک به ۴۲۰ میلیمتر بارش در آن ثبت شده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها