۱۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 1498
کد خبر: 84097136
۰ نفر

برچسب‌ها

تظاهرات مردم اندونزی علیه رییس جمهوری فرانسه

تهران- ایرنا- هزاران مسلمان خشمگین اندونزیایی امروز دوشنبه در برابر سفارت فرانسه در جاکارتا دست به تظاهرات زدند و در بنرهایی «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه را «تروریست واقعی» خواندند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری رویترز، مسلمانان معترض اندونزیایی امروز دوشنبه همچنین خواستار اخراج فوری سفیر فرانسه در اندونزی شدند.

معترضان در بزرگترین کشور اسلامی جهان به اعتراض های جهانی درباره اظهارات ماکرون در مورد اسلام پیوستند. آنها از رییس جمهوری فرانسه خواستند که سخنان خود را پس بگیرد و از مسلمانان عذرخواهی کند.

نظرالدین یکی از معترضان ۷۰ ساله در این تظاهرات به رویترز گفت ان شاالله ما مسلمانان می بخشیم اما اگر ماکرون همه سخنان خود را پس نگیرد و عذرخواهی نکند، برای همیشه توسط جهان اسلام تحقیر خواهد شد.

گزارش ها حاکی است تظاهرکنندگان هنگام درخواست اخراج سفیر فرانسه و تحریم محصولات فرانسوی، پرچم های اسلامی را به اهتزاز درآوردند.

انتشار کاریکاتوری موهن در یک نشریه فرانسوی طی هفته‌های اخیر خشم جوامع اسلامی را برانگیخته است. این خشم با سخنان امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه که به حمایت از این اقدام به بهانه آزادی عقیده پرداخته بود، دو چندان شد.

به دنبال این اتفاقات، چند فقره حمله با چاقو در شهرهای مختلف فرانسه انجام شد. در یکی از این حملات یک مرد تونسی با فریاد "الله اکبر" سر یک زن را برید و دو نفر دیگر را در شهر نیس فرانسه کشت.

«جوکو ویدودو» رئیس جمهوری اندونزی، هم حمله اخیر در نیس را محکوم کرد و هم اظهارات ماکرون را، که به گفته وی "به اسلام توهین کرده" و "به وحدت مسلمانان در همه جا لطمه زده است".

وزارت امور خارجه اندونزی برای فردا سه شنبه سفیر فرانسه را احضار کرده است تا درباره اظهارات ماکرون از او توضیح بخواهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =